Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Öltözködés?! Milyen formális...

Öltözködés?! Milyen formális viselet illik "egyetemi versenyre"?

Figyelt kérdés

Több kérdésem lenne.


Szeretnék jó benyomást kelteni. Lesz több prof is. Vettem egy szoknya kosztümöt, térdig érőt. Úgy gondoltam nőknek szoknya illik. Jól gondoltam? A színe nagyon sötét kékes-szürke. Blúz? Milyen színű harisnyát vegyek fel? Nylon harisnya illő? Magassarkút vegyek fel? Milyen színűt? Ékszerek? A hajam hogyan hordjam?


Tudom, hogy nem ezen múlik, de nekem fontos a megjelenés, és a protokollt nem igazán ismerem.


Köszönöm!


2010. nov. 12. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:

A szoknyás és a nadrágos kosztüm is jó, a szoknya hagyományosabb. A színe jónak hangzik. A lénbyeg, hogy visszafogott legyél. A blúz legyen fehér, egyszerű, nem átlátszó, nem köldökig kigombolt. A harisnyából a testszínű a legjobb, a hagyományos matt megfelel. Lábbeliből mindenképpen lábujjaknál zárt kell, lehetőleg fekete, vagy a kosztüm színével megegyező. A hajad lehet leengedve, vagy felfogva diszkréten, a lényeg, hogy ne pumpold túl kis lepkékkel, gyöngyökkel... ami most divat. Ha rövid a hajad, akkor aznapra ne lődd fel a tarajad :)


Visszafogott ékszerek, arany és ezüst csak, bizsu nem. Smink kevés, természetes.

Ez a legkomolyabb, legmegnyerőbb külső, ha komolyságot, értelmet akarsz sugallni.


A gyakorlatban látni fogod, hogy sokan farmerban és balerinában fognak elmenni, mint nálnk OTDK-ra, de dicséretes, ha ennyire komolyan veszed ezt. Ezt értékelni fogják.


25/N

2010. nov. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A protokollt én sem ismerem, de azért válaszolok, talán hasznát veszed.

Először is próbálj meg utánaérdeklődni, mert a végén még előfordulhat, hogy mindenki farmerben megy.

De ha mindenképp elegánsat akarsz: Szerintem egy visszafogott kosztüm jó választás. Harisnya lehet nylon, barna vagy ami neked tetszik, csak ne legyen túl harsány, inkább visszafogott legyen. Mivel hideg van, szerintem egy picit vastagabbat is választhatsz ha nem akarsz megfagyni.

Magassarkú is inkább visszafogott legyen, ne olyan, amiben buliba mennél szintén visszafogott, nem harsány színek.

Ékszerből valami komolyabbat, ezüst vagy arany színű, tehát ne színes műanyag, amit a leginkább a tinik hordanak.

Összegezve a lényeg, hogy minden téren ügyelj a visszafogottságra és ne legyenek nagyon harsány színek.

2010. nov. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Úgy látom sikerült egyszerre elküldenünk a választ.

Második vagyok.

Azt hozzátenném hogy ékszerből szerintem nyugodtan viselhetsz bizsut is. Elvégre nem rongyrázásra mész, nem azt akarod hirdetni, hogy te milyen jól állsz anyagilag. Felöltözhetsz kínaiból is, csak az összkép jó legyen. Senki nem vizsgálja meg, hogy bizsut hordasz-e vagy nem.

2010. nov. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok: a bizsut én is a műanyag dolgokra értettem elsősorban, a fém (tehát arany- vagy ezüst színű) ékszereket részesíteném előnyben a helyedben. Egyetértek a másodikkal, a ruhák márkája lényegtelen, ha egyszerű szabásúak, visszafogottak, a piacon is beszerezheted őket. :)
2010. nov. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mindegyik válasz hasznos, írhattok még. :)


TDK, igen. :) Tavasszal voltam megnézni már, ott az emberkék "ki voltak öltözve", de nem mindenki igyekezett igazán (fehér zokni).


Van egy kicsi túlsúlyom, úgyhogy kigombolt blúz, stb. kizárt. Van önkritikám.


Van egy inkább vékonynak mondható aranyláncom, azt felvehetem (elég vékony)? A kabáttal is bajban vagyok, csak földig érő szövet van (nagy meleg), ami elegánsabb, ha meleg lesz, nem tudom mi lesz, emiatt sajnos nem tudok venni. :(


Ing vagy blúz?

2010. nov. 12. 21:15
 6/8 A kérdező kommentje:
Szemüveg (fúrott sötétbarna keretes) vagy kontaklencse (mindkettő van otthon)? (Erre nem kell válaszolni, annyira nem fontos. :))
2010. nov. 12. 21:19
 7/8 anonim ***** válasza:

Az aranlánc jó. A blúzt javaslom, ha már szoknyád van. A szemüveg-kontaktlencse kérdésben nem mondok semmit, mindkettő jó. A szemüveg van, a szemüveges emberek nem igazíthatnak minden ruhához szemüveget. Szemüveggel esetleg okosabbnak nézel ki, de ez igazán nem számít. Amelyiket megszoktad és kényelmes.


Első voltam.

2010. nov. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja és kabátkérdés... Ha elegánsabb vagy, ne vegyél pufit, és ilyenkor a fekete illik. De nagyon általános, hogy az embereknek nincs az elegáns öltözékükhöz illő kabátjuk, így fehér sídzsekiben járnak fogadásra :) Ne izgasd magad miatta, az úgyis lekerül, és azért mégse esküőre mész, hanem versenyre, a kabát az első percben lekerül rólad. Az előny, ha sötét színű.
2010. nov. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!