Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kinek illik előre köszönni?...

Kinek illik előre köszönni? Ötvenes férfi főnök vagy harmincas nő beosztott? Ki köszön előre kinek?

Figyelt kérdés
Pl. munkahelyi folyosón.
2010. nov. 18. 13:05
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Ha a főnök úriember, akkor ő köszön előre a nőnek.
2010. nov. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%
Igen, az fura, ha a beosztott köszönés nélkül megy el a főnök mellett, mert ő a nő, azt hiszem, a nőnek illik. Munkahelyi környezetben legalábbis. Persze ha a főnök belép valahová, akkor neki.
2010. nov. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Fonok vagy nem, ha igazan ferfi, O koszon eloszor a nonek, meg ha beosztott is. Nekem meg nem volt olyan fonokom, hogy no letemre, mint beosztott, nekem kellett volna elore koszonni. Meg ha akartam is volna, nem volt ra lehetoseg. Ok koszontek elore, mindig.
2010. nov. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Minden esetben a férfi köszön előre. Mi az, hogy főnök vagy, nem hát hol az illem?? Ha főnök még jobban kell tudnia mi az illem!!! Hisz kulturált, iskolázott emberről van szó, nemde?
2010. nov. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Utolsónak igaza van

Egyébként nem minden esetben iskolázottak a főnökök

Sajnos van hogy a dolgozónak több esze van

2010. nov. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2010. nov. 18. 13:50
 7/8 anonim ***** válasza:

Az etikett alapján mindig a férfi köszön előre a nőnek, ha pedig két nő találkozik, akkor a fiatalabb köszönti a másikat.

Pontosan fordítva van ez (elvileg) kézfogásnál: Ott a nő nyújt kezet a férfinak, vagy az idősebb nő a fiatalabbnak, már amennyiben szeretne.. Ő dönti el ugyanis, hogy hajlandó-e fizikai kapcsolatba lépni az "alatta" állóval.

Ma szerintem igen kevesen ismerik ezeket a dolgokat, de mindig jól esik, mikor egy idősebb, magas beosztású pasi betartja ezeket velem, fiatal, zöldfülű nővel szemben:)

2010. nov. 23. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A férfinek. AHogy előttem írták.
2013. jún. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!