Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ültettek hátratett kézzel...

Ültettek hátratett kézzel gyerekkorodban? Hol és mikor?

Figyelt kérdés
Egyik barátnőmnek néha az iskolában kellett, és a nagymamájánál :)
2010. nov. 28. 10:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 1976-ban kezdem az általános iskolát.

Akkot úgy volt hogy ha figyelni kellett a tanárra, az egész osztály hátra tett kézzel ült.(legalábbis nálunk)

Volt sarokba állítás, körmös, tenyeses.

Az egyik tanárnak az volt a heppje, ha valaki nem figyelt, hozzá vágta a fejéhez a kulcs csomóját.Az egyik fiúnak(4-ben)sikerült betörnie a fejét.

2010. nov. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Nekem nem kellett :-O Jól is nézett volna ki, ha mamámnál megparancsolták volna, vagy a suliban, hogy úgy üljek...
2010. nov. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 1994-ben születtem, de én is ültem úgy a suliban... Mikor nagyon kellett figyelni akkor a tanító néni azt mondta: "Tegyétek hátra a kezeteket és figyeljetek"

De ez csak kisiskolában volt. :)

2010. nov. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
27%
Ez/hasonlo kerdes mar volt, jol ki is lett targyalva.
2010. nov. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
86ban születtem, általánosban volt egy napközis tanár aki csak helyettesíteni jött az osztályunkba, nála kellett így ülni, ami még nem is volt gond, a baj ott kezdődött, h amikor írni kellet valamit akkor is csak az író kezünk lehetett elől, a másik maradt, hátra téve, tehát nem lehetett lefogni a füzetet. Nagyon utáltuk azt a nyanyát. Mert még gonosz is volt. Szünetekben úgy járt az udvaron mint egy keselyű, és a kabátja mindig a vállára volt akasztva, de az ujjába nem dugta bele a kezét.
2010. nov. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk általánosban a hittan órákon kellett így ülni.


Amúgy nálunk a matektanár dobálta rendszeresen a diákokat krétával, majd egyszer-egyszer a paucsával, illetve az egyik napközis tanár mindig tépte a fülünk előtt lévő pici hajszálakat, ha valami rosszat csináltunk.

2010. nov. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem is az iskolában kellett alsó tagozatban.

Lehet, hogy furán hangzik, de én szerettem. Mert valóban jobban lehet úgy figyelni. A mai napig ha érzem, hogy elkalandozik órán a figyelmem, hátrateszem a kezem, pedig már egyetemre járok és senki más nem csinál ilyet :D

Nagy előnye még, hogy tinikoromban is, amikor a legtöbben görnyedten járnak, egyenes volt a tartásom, egyszerűen azt érzem kényelmesnek.

2010. nov. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Általános iskola, elsőben és másodikban. De mi tanultunk egyenesen ülni is. Ha valaki rendetlenkedett vagy beszélgetett, kapott egy kisebb körmöst mutatóba.
2010. nov. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

97-ben kezdtem az általános iskolát és ha jól emlékszek 5.osztályban bepöccent az egyik öreg tanár valamelyik óráján és mindenkinek hátratett kézzel kellett ülni. De csak egy órán fordult ilyen elő.

Nem volt ilyen utána soha pedig kijártam a szakközepet is.

2010. nov. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
'97-ben voltam elsős, 1. és talán 2. osztályban kellett így ülni, de előtte nekünk is szóltak.
2010. nov. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!