Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha valamit 1 Ft-ért veszel...

Ha valamit 1 Ft-ért veszel aukciós oldalon és személyes átvétellel veszed át, akkor szokták pénzt adni vagy sem? Ha igen, mennyi ez az összeg? 10 Ft,100 Ft? Ha eladsz valamit és 1 Ft-ért kel el, jól esik-e, ha a vevő akar adni valami pénzt érte?

Figyelt kérdés
2010. dec. 15. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy forintért még csak előre lebeszélve vettem holmit, hogy az eladó megússza az aukciós oldal jutalékát, így természetesen annál többet fizettem az áruért.


Máskülönben ilyen esetben nem szoktak elkérni pénzt, vagy elállnak az eladástól (esetleg utólag megegyeztek egy más összegben).

2010. dec. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én már több 1 ft-os terméket elvittem ingyen, de volt olyan is, amikor adtam egy 100-ast és elfogadta az eladó, meg olyan is volt, amikor nyújtottam a pénzt, de mondta, hogy köszi nem.

Nekem is voltak 1 ft-os áruim, amik 1 ft-ért keltek el, általában akartak adni 5 ft-ot a vevők, de én is rögtön leintettem, hogy nem kell, köszi.

Olyan még szerencsére nem volt, hogy elkelt 1 ft-ért és nem volt hajlandó ennyiért odaadni az eladó - szerintem ha valaki 1 ft-ról rakja fel a cuccát, számoljon azzal, hogy akár ennyiért is fog elkelni és nem kötelezheti a vevőt ennél nagyobb összeg megfizetésére.

2010. dec. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én egy csillárt adtam el 1 Ft-ért, a vevő úgy utalta a postaköltséget, hogy kikerekítette az összeget, mint írta, azért, hogy mégse 1 Ft-ért vegye meg. Így kb. 400 Ft-ot kerestünk rajta. Ezt én nagyon szép, kedves gesztusnak tartottam. (Bár annyira talán nem volt önzetlen ez a dolog, mert azt kérte, hogy nagyon alaposan csomagoljuk be, nehogy eltörjön...)
2010. dec. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utolsó, szerintem, ha 1 ft-ot utalt volna a termék árának, akkor is jogos lett volna az a kérése, hogy alaposan csomagold be. Attól, hogy ingyen megnyerte, te még köteles vagy biztonságosan csomagolni - vagy odaírod a terméklapra, hogy pl. 500 ft alatt nem postázol, és akkor meg van oldva előre a dolog.
2010. dec. 17. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az 1Ft-os dolgokat általában ingyen adták oda.

Azért szólhatna már valaki az aukciós oldalaknak, hogy már nincs 1Ft-os. Kicsit le vannak maradva...

2010. dec. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!