Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Étteremben, ha hitelkártyával/...

Étteremben, ha hitelkártyával/bankkártyával akarok fizetni és nem készpénzben, akkor hogyan és milyen módon adjak borravalót? Azt külön kell kérni, hogy annyival többet vonjanak le?

Figyelt kérdés
2009. jan. 23. 18:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Ha kártyával fizetek, a borravalót külön, készpénzben szoktam odaadni.
2009. jan. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A legegyszerűbb módja az, hogy szolidan megkérdezed a pincért. Ő megmondja neked a garantált helyes választ!

-illéspityu-

2009. jan. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 tade ***** válasza:
37%
Egyszeru. Ne adj borravalot. En Olaszorszagban elek, es ahol en lakok ez nem divat. Ha elmegyunk vacsorazni, akar bankartyaval, akar keszpenzel fizetek, sose hagyok borravalot, de barataim se, es nem is varjak el.
2009. jan. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%

Az Olaszország.

itt meg a felszolgáló "fizetésébe" eleve bekalkulálják..

2009. jan. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%

Elvileg a gépen, amin a PIN kódot beütöd, van lehetőséged az összeget kijavítani.

Helyes? - zöld gomb, asszem a sárga a javítás.

2009. jan. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Szóval a múltkor egy ismerősömmel voltam és amikor jött a pincér és hozta a számlát, akkor ő odaadta a kártyáját. A pincér elvitte, pár perc múlva visszahozta két papirral együtt. Az egyik volt az, amit alá kell irni. A másik egy számla féleség volt, azon rá volt már géppel irva, tehát a kártyaleolvasó adta ki, hogy mennyi volt a fizetendő és alatta egy pontozott vonal. Oda az ismerősöm beirta, hogy 800 Ft. Ez lett volna a borravaló. És eljöttünk. Most akkor ez a 800 Ft, hogyan kerül le a kártyáról? Hiszen a pincér amikor először elvitte a kártyát, nem tudta előre, hogy mi mennyit szánunk borravalónak.

Vagy először csak a kártya adatait olvasta le a gép és utánna fogják sz összeget levenni, amikor már mi eljöttünk. Kérdeztem a barátomat, hogy hogy is van ez, de nem tudta megmagyarázni. Csak annyit mondott, hogy mindig igy szokta.

Hát én meg nem értem.

2009. jan. 23. 23:08
 7/12 A kérdező kommentje:
És nem kellett PIN kódot irni. A pincér elvitte a kártyát és nem a gépet hozta ki.
2009. jan. 23. 23:10
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

21:44-kor válaszoló. Te biztos minden pincér álma vagy. Ugyanis ma Közép-Európában arról szól a történet, hogy a pincérek a borravalóból élnek.

Bár a Te országodban természetes! Azért, ha Szicília felé jársz, ügyelj!

2009. jan. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Jó macerás ez a bankkártáyával való fizetés, ennyi erővel, mivel nem Te "OK"-zod le a fizetendő összeget, bármit bepötyögtethet a muksó, Te meg aláírod, hogy kifosztott.

Ez a "kipontozott részre írd az összeget" meg elég nagy bunkóság az ő részükről, arról nem is beszélve, hogy azt az összeget már le se tudja venni a számládról, mert ahhoz kellene a kártyád, amit ugyebár visszaadott.

Ergo:sumákból beírt egy összeget, ez meg amolyan formaság volt.Na, én olyan vízszintest húztam volna oda, mint a szél!

Igen, a vendég tartja el a pincéreket,ez igaz, de a nagyrészük simlis g*ci,nem érdemli meg a "bónuszt".

És különben is: nem én vagyok a munkaadója, ha kevesli a bérét, menjen el robotolni oda, ahol többet kap.

Mellesleg ezzel annyit feketéznek, amennyit nem szégyellnek,mert azért ne felejtsük el, hogy a borravaló mégiscsak adómentes pénz, míg engem ezer forint után is adóztat a multi...Ennyit erről!

Lehet spamolni nyugodtan!

2009. jan. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Amit leírtál, az teljesen szabálytalan. A bankkártya és hitelkártya szerződések legfontosabb eleme, hogy nem adhatod oda idegennek úgy, hogy nem tudod ellenőrizni, mit csinál vele. Felelős vagy a saját adataid védelméért. A pincér nem vihette volna el így a kártyát, ha így működnek, nekik a kártyaszerződésük, Neked meg a bankkártyád kerete van veszélyben. Ne engedd meg, hogy elvigyék a kártyádat, kell, hogy legyen mobil leolvasójuk. Szabályosan csak ott az asztalnál, előtted húzhatja le a kártyát. Javítani pedig soha ne engedd az összeget leolvasás után! Sokan jártak már így pórul...A történetednek szerintem az APEH is örülne. Egy nyugtaellenőrzéses ebéd erejéig.... Az illemmel pedig ilyenkor azért ne törődj, mert a pénzedről van szó, lehet hogy több száz vacsora árával felérően. Az a pincér, aki eleve így jár el, legkevésbé borravalót érdemel.
2009. jan. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!