Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak engem bosszant az, ha...

Csak engem bosszant az, ha valaki, vásárláskor a sorban előttem állva, egy pár száz forintos összeget bankkártyával fizet ki, ami sokkal több időbe kerül mintha kp-ben rendezné?

Figyelt kérdés
Nincs nála párszáz forint készpénz???
2009. febr. 15. 23:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%

Mindenkit idegesít, mert mindenki rohanna...


DE EZ KORÁNTSEM A VÁSÁRLÓ HIBÁJA, NE ŐT HIBÁZTASD!!!!


Ez a mi vásárlói bankrendszerünk hibája, lassúsága!!!!

Jelezd a bankod felé te is, ha lassú a rendszer, és TE idegesítesz ezzel másokat! Elvileg az lenne a cél, hogy a kártya 100%-ban (!!!) kiváltsa a kp-t...

2009. febr. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem bosszant, mert én is kártyával szoktam fizetni. Szerintem a banktól, és a bolt hálózatától függ a fizetés sebessége. Meg mondjuk néha az eladó: "Ez bankkártya?" - Nem, telefonkártya.:D Aztán meg nem tudja, hogy kell lehúzni. Na ez viszont bosszant!
2009. febr. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor a pénztáros a hülye, és szerencsétlenkedik a kártyával ezért tart sokáig. Sokszor meg a boltosok néznek rád csúnyán ha kis tételt akarsz kártyával fizetni, mert nekik az sokba kerül.
2009. febr. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 oldalról szemlélem ezt a dolgot (vagy több), egyrészt mindig rohanok ezért persze hogy idegesít, de ugyanúgy az is ha 5 percig kotorászik valaki az aprópénzért a tárcájában. Másrészt meg néha nálam sincs pénz, így ha egy 60 ft-os rágót veszek akkor is kártyával fizetek, és magamat is idegesítem ezzel. Aztán meg dolgoztam pénztárosként, és úgy vettem észre mindenki a pénztárost hibáztatja ha lassan mennek a dolgok, pedig általában nem ők a hibásak.
2009. febr. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha van rá lehetőség, menj át ilyenkor egy másik pénztárhoz! Amúgy mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy mivel fizet! Én leggyakrabban kártyával szoktam, úgyanis az ingyen van, ha meg az automatából leveszem a pénz máris lekap 300-400 ft-ot!!!
2009. febr. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a KP egy idegesítő rendszer... számolgatni az aprót, zörögni, leejteni, elhagyni... Valóban váltsa ki. A pénz elavult.
2009. febr. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Hónap végén baromi jól jön,hogy ki tudok csikarni még a bankkártyámról egy kis kajáravalót,meg csokit a lányomnak!

Néha ilyen szomorú a válasz csupán,szóval inkább várj és örülj,hogy Te nem vagy ilyen helyzetben!

M

2009. febr. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha nem muszáj, akkor nem akarok még 10 Ft-t sem kifizetni azért mert KP-t veszek fel egy automatából, ezért én mindenhol kártyával fizetek. Meg az sem elhanyagolható, hogy milyen messze van ATM.

Engem is szokott idegesíteni, de nem a kártyával fizető ember, hanem a pénztáros, mert nem tudja, hogy dugni kell a kártyát vagy lehúzni. Vagy egyszerűen csak a boltra, mert spórolásból 1 telefonvonaluk van, amiről üzemeltetik a két bankkártya leolvasót + arról telefonálnak. Volt, hogy majdnem 20 percet vártam, hogy kifizethessek valamit, mert az üzletvezető épp egyeztetett valamit a szállítóval.

De egy ügyes pénztáros oly sebesen dolgozik, hogy észre sem veszed és máris te kerülsz a sorra.

Engem mondjuk sokkal jobban idegesít, amikor a pénztáros nekiáll számolgatni, hogy mennyi jár vissza. Sokkal nagyobb az esélye, hogy (legyünk jóindulatúak) elszámolja magát.

2009. febr. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%

És akkor még nem találkoztál olyannal, aki a Palm-topjában keresgéli a PIN kódját, de előtte még a telefonjában meg kell keresnie a Palm-top kódját is!

Ez megtörtént eset!

2009. febr. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig, mindenütt a kártyámat használom ,érdekes módon valahol gyorsabban lezajlik az egész, mint egy KP-s fizetés, néhol pedig annyira kártyaellenesek, hogy nem készültek fel kellőképpen a bankkártya "fogadására". Pl. Kecskeméten a malomban lévő CBA üzletben egyszerre csak 1 ember fizethet kártyával, mert ha többen akarnak összeakad a rendszer, és még lassú is.
2009. febr. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!