Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha egy mozifilmet szinkronizál...

Ha egy mozifilmet szinkronizálnak miért kell a magyarban folyamatosan káromkodni, miközben az eredetiben jóval kevesebb a káromkodás?

Figyelt kérdés
2010. dec. 28. 17:10
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom, tényleg van ilyen, de arra tudnék gondolni, hogy próbálják azt a hatást kelteni, mint az eredetiben, viszont angolban nincs annyi káromkodás, így kicsit eltéveszthetik az arányt.

Én azt nem tudom, hogy a magyar filmek miért állnak ki szinte csak káromkodásból...

2010. dec. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hogy mindenki érccse.(sic)
2010. dec. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
Melyik film ez? Én azt tapasztaltam, hogy inkább visszavesznek a fordításból, hogy 14 évesek is megnézhessék.
2010. dec. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
A magyar nyelv minden téren szinesebb, mint az angol. Káromkodás terén meg aztán végképp. Az angolban nagyjából 5-6 szót variálnak, nálunk ennél azért jóval nagyobb a választék.
2010. dec. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk az angolban a fucking nem is számít olyan csúnyának, mint aminek fordítják.
2010. dec. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolso,

A f.cking-ot sokan kotoszonak hasznaljak, de ha egy intelligens tarsasagban vagy, csak egyszer hasznald, majd meglatod mennyire "nem csunya". Tobbet nem leszel odahivva, rad is szolnak, nem lesz beszelgeto partnerod.

2011. jan. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nem használom beszélgetés közben. És magyarul sem használok a trágár szavak. A legcsúnyább szó, amit néha kimondok, a macskaszar.
2011. jan. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!