Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Káromkodás az bűn? (bővebben...

Káromkodás az bűn? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Isten vagy a 10 parancsolat tiltja a káromkodást ??
2011. jan. 13. 19:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
9%
a pokol tüzén fogsz elégni...
2011. jan. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a megfelelő válasz, hogy mindkettő.

Vagyis isten a 10 parancsolat által.


Bár én nem vagyok vallásos.

2011. jan. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%

"Semmi rothadt beszéd a ti szátokból ki ne származzék, hanem csak amely hasznos a szükséges építésre, hogy áldásos legyen a hallgatóknak." (Efézus 4,29)


"Most pedig vessétek el magatoktól ti is mindazokat; haragot, fölgerjedést, gonoszságot és szátokból a káromkodást és gyalázatos beszédet." (Kolosse 3,8)

2011. jan. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
A hittankönyvek végén a lelki tükörben (amit gyónás előtt használunk a bűneink felidézésére, összegyűjtésére) fel van sorolva.
2011. jan. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

"Most pedig vessétek el magatoktól ti is mindazokat; haragot, fölgerjedést, gonoszságot és szátokból a káromkodást és gyalázatos beszédet." (Kolosse 3,8)


A harag nem bűn, hiszen maga Jézus is volt néha dühös (lásd amikor a templomból kikergette a vásárt rendező embereket, nem emlékszem pontosan, melyik rész a Bibliában), ő pedig mint tudjuk bűn nélkül élt. Csak rossz érzés, ezért tanácsolja a Biblia, hogy próbáld elkerülni, amennyire tudod. Ha dühödben kiszalad a szádon egy-két trágár szó, attól még nem fogsz a pokolra kerülni. A szándékos istenkáromlás már más téma, azt a tíz parancsolat is tiltja.

2011. jan. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Hát, nincs odáig érte...

Szeresd az Urat teljes szívedből, teljes erődből, teljes elmédből és teljes lelkedből, és szeresd a te felebarátodat, mint magadat.... Ezt mondta Jézus, a tízparancsolat mintegy összefoglalásaképp.

Szerintem ebbe semmilyen káromkodás nem fér bele.

2011. jan. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Hát ja. Nem vagyok vallásos, de ezt még én is tudom. "Isten nevét (szádra) hiába ne vedd!)" Gyónj, meg mondj miatyánkot meg üdvözlégyet, a pap megmondja, mennyit.
2011. jan. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
95%

Attól függ, hogy mit értesz káromkodás alatt.

káromkodás=Isten nevének tiszteletlen használata, más néven Istenkáromlás. Ez bizony bűn.


trágár beszéd - nem bűn, hanem jellemhiba


(egy katolikus)

2011. jan. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Gyónj, meg mondj miatyánkot meg üdvözlégyet, a pap megmondja, mennyit.


Ezt sose értettem, hogy ettől most miért lenne jobb. Ha valaki megbánt valakit (jelen esetben a káromkodó ember Istent), akkor tényleg elég annyi engesztelésül, hogy eldarálsz párszor egy betanult szöveget? Nem egyszerűbb a saját szavaiddal bocsánatot kérni, a saját érzéseidet elmindani?

2011. jan. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Szerintem egy jóízű b+ és társai mindenki száján kicsúsznak néha, a feszültség levezetésének egy módja ez is. Nincs is ezzel gond, amíg nem az minden második szavad, és nem Istent emlegeted ilyen környezetben.
2011. jan. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!