Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mik az átlagos görög emberek...

Mik az átlagos görög emberek (öregek, fiatalok, mindkét nem) szokásai, stílusa? Mi az etikett, mi a normális viselkedésmód Görögországban?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok,ízig-vérig magyar.Pesszimista,ami a szívén,az a száján is típusú.4 éve megtetszett a görög mitológia,a thébai mondakör meg a görög zenék(Sirtaki,summer hits..stb.)Aztán elkezdtem kutakodni Youtube-on továbbra is,és hát a görögökről szóló "Bazi nagy görög lagzi" című film is megtetszett,bár tudom,hogy a szereplők nem görögök(vagyis nem tudom pontosan,hogy van-e köztük görög).Van,aki ismeri itt a görög szokásokat,ünnepeket,a görög fiatal lányok stílusát,és az idősek viselkedési módját?Mentalításról is írhattok.
2011. jan. 1. 23:40
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Hát, bár nagyon nem, de egyszer voltam Görögországban 1 hónapig meglátogatni a legjobb barátnőmet, mert ott él.

Tapasztalataim, hogy kb. olyanok, mint az olaszok és a spanyolok, nagyon fontos nekik a család, szeretnek sziesztázni ilyesmik. Viszont a férfiak felsőbbrendűnek érzik magukat a nőknél, persze nem mindegyik, de pl. nem engednek előre stb. plusz mindegyik félistennek hiszi magát... de egyébként kedvesek meg minden, de huzamosabb ideig nem élnék ott. Ott mindenki optimista:)

2011. jan. 2. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A barátnődről igazán mesélhetnél..:) köszi!
2011. jan. 2. 01:26
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos a mai görögökről nem tudok sokat, de ha az ókori Görögországgal kapcsolatban kíváncsi vagy bármire lehet tudok segíteni.:D
2011. jan. 2. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Ket fajta van. Mocskosak vagy sterilisen tisztak. Bunkok vagy illedelmesek, tanultak. Nok nem nagyon igenyesek, fuggnek a ferfitol. Osszejovetelekre a no kioltozik, mint a karacsonyfa, izles nelkul. A nok tobbet dolgoznak, szorgalmassabbak mint a ferfiak. Igen, nok alacsonyabb renduek. A ferfiak sziesztaznak, nem a nok. Csalad szeretok igaz, haracsolnak, dolgoznak a gyerekeknek, ok nem nagyon elvezik a penzt. megennek a sz.rukat ha nem lenne budos. Olaszokkal szivesen kotnek hazassagot, szivesen keverednek veluk, de tobbi nemzettel nem nagyon. Gorogul csevegnek olyan ember elott is aki nem tudja a nyelvet, meg akkor is ha tudnanak mas nyelven is beszelni. Ferfiak szeretik az analis szexet, sot megkivanja a notol.
2011. jan. 2. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
A filmre visszaterve, egy ausztral-gorog no irta. 90%- a szineszeknek, crew-nek gorog. Mint ahogy a filmben is, hangosak, egy notol az elso kerdes az, hogy ferjnel van e, mert ha nem, es koratol fogva annak kellene lennie, hat akkor az gaz. tobbszor osszehazasitanak unokatestvereket is. Nagyon egy bosszuallo nep. Pletykas, irigy, mindig a szomszeddal torodik.
2011. jan. 2. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Lusták, felületesen szívélyesek, kissé ápolatlanok, családcentrikusak, kb. 30-40 évvel ezelőtti ízlésük és gondolkodásmódjuk van.


Nekem szimpatikus, ha egy nép nem szereti annyira a rendet, a teljesítményt és a pénzt, mint mondjuk az északiak, ugyanakkor a görögök hátránya a bunkóság, hangoskodás, megbízhatatlanság, sekélyesség. Aki szeret egy lazább, lustább megközelítést, az biztosan jól érzi magát ott.

2011. jan. 2. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolso,

Tokeletes leiras.

2011. jan. 2. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

tudom hogy ez a kérdés elég régi, de azért írok választ, ha más is elolvassa

Mint a magyarok is mondják, ne általánosítsunk. Félig görög, félig magyar vagyok. Sokat vagyok kint Görögországban. Az emberek nagyok nyíltak, kedvesek. Amikor én felvételiztem a fél város felhívott, hogy hogy sikerült. Mindig vendégül látnak engem, főleg az idősebbek. Elég hangos nép vagyunk mi, ami a szívünkön az a szánkon.Dolgos emberek vagyunk(legalabbis a tobbség) viszont a tanulásban néha lusták, de az intelligenciánk az megvan.:) És hogy koszosak???!!! Ha látnád hogy a nők mennyit talarítanak!!! egész nap. Viszont a férfiak felsőbbrangúnak érzik magukat, de gondoskodnak a családról. ÉS HA EGY GÖRÖG EMBER VALAMIT KÍNÁL NEKED(élelem) AZT NEHOGY VISSZAUTASÍSD!!!

2020. márc. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!