Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Átlagos dolog az, hogy 31...

Átlagos dolog az, hogy 31 évesen még mindig teljesen természetesnek veszem és nem sértődöm meg azon, ha ismeretlenek csak úgy letegeznek?

Figyelt kérdés

Úgy értem, nők között 20 év felett akár már néhány évvel kikérik maguknak, ha csak úgy letegezik őket, nekem meg valamiért az esik rosszul, ha kb. velem egykorúak, vagy fiatalabbak (főleg nők) egyből lemagáznak. Akár postán, vasúti jegypénztárnál, hivatalokban, bankban is le szoktak. A különféle gyors-étkezdéket és egyéb multikat már nem is említve (ezeken a helyeken amúgy is gyakoribb a tegeződés).

Jó, pl. az egészségügyben az orvosok 18 felett már alapból magáznak mindenkit, de velük ellentétben jónéhány nővér és asszisztens tegezett már le kapásból, volt köztük nálam fiatalabb és jóval öregebb is.


31/f


2011. aug. 13. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:
31 éves vagy, nem 61... Engem is zavarna, ha az orvosokon kívül bárki is lemagázna, pedig én nő vagyok, fárfiaknál ez még természetesebb szokott lenni.
2011. aug. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagyon jó kérdés! Magam is szoktam ezen filozofálgatni.

Én megrögzött tegeződéspárti vagyok, engem az zavar, ha korombeliekkel vagy fiatalabbakkal magázódni kell.

Amire nagyon háklis voltam a 18-30 éves kor között, ha valaki afféle "az idős egyoldalúan tegezi a fiatalt" stílusban tegezett.


Ma már, nagyon bőven a 30 fölött ez inkább megtisztel, mert fiatalnak tart az illető.

De továbbra is nehezemre esik nálam fiatalabbakkal mazágódni.

2011. aug. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Az ilyenre rá kell szólni (hangosan): Együtt takarítottuk a disznóólat, Bözsi ?
2011. aug. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért is ne tegeznélek le? Nem vagy 50 éves, csak 31. Sokszor nekem elég furán esik, hogy a 32 éves tanáromat magázzam.
2011. aug. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha tegeznek, megsértődöm, hisz nem tizenéves taknyos vagyok. Ha magáznak, megsértődöm, mert nem vagyok szakállas vénség. A legjobb lenne megkérdezni, hogy tegeződjünk/magázódjunk-é. Mondjuk hivatalban/kórházban 18 felettieket magázni illene tisztviselőnek, nővérnek és orvosnak egyaránt.
2017. nov. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!