Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Azt hogy hívják, ha valaki...

Azt hogy hívják, ha valaki direkt az ellenkezőjét mondja, mint amit gondol? (szarkazmus, irónia? )

Figyelt kérdés
Pl. "De ügyes vagy!" - Közben pont arra mondja, hogy milyen béna valaki.
2011. jan. 4. 12:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
8%

Én az ilyeneket úgy hívom, hogy k*cs*g g*ci... De a kétszínű is jó rá. :P


Szarkazmus, meg az irónia nem összekeverendő. Szarkazmus az az, hogy konkrétan kigúnyolsz valakit, az irónia meg az, hogy közölsz valamit, de nem úgy gondolod... Viszont ha valaki ironikus, azt látod is, vagy jelzi, nem feltétlen degradáló.

2011. jan. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Persze, nem szép dolog:-), de néha ennél is van, hogy hangsúllyal azért jelzi, hogy csak tréfál.


Szóval ez egyikbe se tartozik bele?:-/ Se szarkazmus, se irónia?

2011. jan. 4. 12:36
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Első vagyok. Talán az iróniát lehet rá használni, de inkább kétszínűség.
2011. jan. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Azért szerintem ha megfelelő helyzetben mondja, szóval mindenki tudja, hogy direkt az ellenkezője a történteknek, akkor inkább humor, persze az más, mikor csak ő tudja, hogy hazudik.:-p
2011. jan. 4. 12:44
 5/11 anonim ***** válasza:
életrevaló ember
2011. jan. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen, ezzel kezdtem, hogy az irónia nem feltétlen degradáló, és általában inkább poén, ahogy írod.
2011. jan. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Első, kétszínűságet nem kéne ide keverni. Az az, mikor szembe jópofi, háta mögött meg szar alak. Kérdezőnek irónia a megfelelő.


Magyar értelmező kéziszótár fellelhető a neten is ha nincs meg, gugli megtalálja.

2011. jan. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Be kell valljam, hiába kerestem rá pontosan melyik mit jelent, nem voltam biztos benne, hogy ezt be lehet sorolni valamelyikbe.
2011. jan. 4. 14:09
 9/11 anonim ***** válasza:

Kétszínű biztos nem, ebben megegyezhetünk, aki szerint az ilyen ember kétszínű az nem értette meg a kérdést, vagy nincs humora.


Az alapján, amit a wikipedián olvastam, szerintem a "de ügyes vagy! :P", az szarkazmus és irónia is egyben:


"A szarkazmus gúnyos, ellenséges stílus. Gyakran iróniával párosul és/vagy jellegzetes hanghordozás kíséri."


"A szarkazmust gyakran összekeverik az iróniával. Az irónia azt jelenti, hogy a szöveg szó szerinti értelme és a tényleges, a beszélő szándéka szerinti értelme különböző; a szarkazmus pedig azt, hogy a beszélő szándéka valakinek vagy valaminek a gúnyolása. Irónia szarkazmus nélkül éppúgy lehetséges, mint szarkazmus irónia nélkül.


A szarkazmust a cinizmussal is gyakran összekeverik; az utóbbi (a hétköznapi szóhasználatban) egyfajta alapvetően nihilista attitűd az élet és más emberek felé, a szarkazmus viszont használható pozitív ideák vagy érzések kifejezésére is."

2011. jan. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az nem hazudas fullentes, oszintetlenseg?
2011. jan. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!