Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Olyan személynek, akit magázok...

Olyan személynek, akit magázok, mondhatom-e elköszönéskor, hogy viszont látásra?

Figyelt kérdés
Régebb mindig így köszöntem. Egyszer azonban egy tanárnő a liceumból azt mondta az osztályomnak, hogy ez iszonyú faragatlanság, mert azt, hogy "viszont látásra" csak olyannak illik mondani, akit tegezünk. Ezért, ha valakit magázunk, elköszönéskor azt kell mondani, hogy Jó reggelt/napot/estét. Akkor átváltottam erre. És most egy ismerősőm azt mondta, hogy ez furcsa, és nem érti, hogy miért mondom ezt elköszönéskor. Kinek van igaza?
2011. jan. 13. 13:41
 1/8 Phoney ***** válasza:

Szerintem a líceumon kívül (de lehet, hogy a tanárnőn kívül is) mindenki elfogadja magázásban.


Azt hittem, van egy biz. klasszikus műveltségem, de ez nekem is új:)

2011. jan. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A tanárnőd hülyeséget mondott. Gondolom emiatt jó sokszor néztek már rád furcsán... A "viszont látásra" tipikus hivatalos, magázódó elköszönés. A napszakos köszönés meg - talán a "jó éjszakát" kivételével mind találkozáskor használatos. Amúgy gondolj csak más nyelvekre.


Találkozáskor:


pl. good morning, good afternon, guten Morgen, guten Tag - az mind napszakos.


Elköszönöésnél meg:

Auf viedersehen!

Dá szvidányjá!


Mindkettő "viszont látásra", hivatalos elköszönési formák.

2011. jan. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Jól csináltad az elején. Oltári baromság amit a tanárnőd mondott.

Hogy nézne ki, ha a haveromnak azt mondanám, hogy Viszont látásra? :) Elköszönéskor esetleg Szép napot...de semmiképp sem Jó napot.

2011. jan. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én még úgy tudom, hogy elköszönéskor jó napottal köszönni a faragatlanság. Bár régen, úgy a '30-as évek környékén használták így, régi magyar filmekben, és nem sértőleg. Menjen csak viszontlátásra! Mindenki azt használja.
2011. jan. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem ertetted felre a tanarno tanacsat? Egy elemi iskolas gyerek tudna hogy igy rossz, semmi ertelme. De hamar annyira intelligens ez a tanarno, hat a jo reggelt/napot/estet, ez mind rovidites. Mindutan hozzajon a "kivanok".
2011. jan. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A mélyentisztelt tanárnő be volt szívva?
2011. jan. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyedül a Jó éjszakát elfogadott elköszönéskor, de csak akkor. Annyit mondhatott, hogy a viszlát faragatlan, mert ki kell mondani.

De az is lehet, hogy tükörfordított a lelkem:O

Einen schönen Tag noch!

Have a nice day!

További szép napot végül is mondjuk...

Nem lehet, hogy alaposan félreértetted?

2011. jan. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Na ez akkor ennyi. Köszönöm a válaszokat.
2011. jan. 14. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!