Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » T'dnátok pár érdekes, a mi...

Snowpehely kérdése:

T'dnátok pár érdekes, a mi szokásainktól eltérő dolgot mondani az angol kultúráról?

Figyelt kérdés
Peldaul a delutani teazas, vagy hogy az angolok mindig az idojarasrol beszelnek.Vagy hogy a hosszu szavak hasznalataval tuntetik okosabbnak magukat.Szoval ilyen mindennapi furcsasagokat, ami feltunne, ha kis ideig ott elnel.:)
2011. jan. 25. 20:14
 1/5 Jason Becker válasza:

Hát pl. az aposztrófot nem tévesztem össze az "u"-betűvel. Igen messze vannak egymástól. Hogy sikerülhetett? :D


Viccet félretéve...


Az angolok (a brit angolok), mikor találkoznak az utcán, beszélgetnek egymással, van bennük egyfajta tisztelet egymás iránt és ezt oly módon mutatják ki, hogy nem másznak bele egymás képébe (mint itt MO-on, hogy bökdösik egymást folyton kérdezve, hogy "érted?"), hanem megtartják azt a bizonyos fizikai távolságot, ami szerintem nagyon 'korrekt' magatartás.


No meg a Tea-szindróma... Szerintem az se hülyeség.


De ha drága Hofi Gézánkat hallgatod, azért tudd, hogy Ő csak viccből mondta... "Anglia azért szigetország, nehogy elterjedjenek"


:)

2011. jan. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Úgy hallottam hogy az angolok nem fürdenek minden nap.

Az angoltanár mesélte hogy volt kint egy angol családnál akik furcsállták hogy minden nap fürdik, azon meg teljesen kiakadtak hogy 2 naponta mos hajat.

Azt is hallottam hogy még akkor se fürdenek le minden nap ha kemény fizikai munkát végeznek és leizzadnak.

Nem tudom ebből mi igaz, én még nem voltam Angliában.

2011. jan. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Jason Becker válasza:

Előző hozzászólónak:


Hmm... Azt, hogy valaki kétnaponta mos hajat én is furcsának találnám, mert annak nem sok teteje van, ugyanis sokkal jobban zsírosodik a haj. Nyilván egyénfüggő, legalább annyira, mint a pattanásos arc és hasonlók, de véleményem szerint 5-7 nap az kb. ideális a legtöbb ember számára két hajmosás között.

Javítsatok ki, ha tévednék.

2011. jan. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves Jason stb.!

Az aposztrof azert van ott, mert ha igy irtam volna: Tudnatok...?, akkor nem engedte volna kiirni a kerdest.Ezert kell valamivel "atvagnom" a rendszert. De rendes vagy, hogy figyelmeztetsz, tudod, nekem is messze van az "u" es az aposztrof.Mint mindenkinel....

2011. febr. 1. 10:56
 5/5 A kérdező kommentje:
De azert koszonom a valaszaitokat, es Jasonnal ertek egyet hajmosas teren...:P
2011. febr. 1. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!