Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Gyász ideje alatt a jegygyűrűt...

Napietus kérdése:

Gyász ideje alatt a jegygyűrűt lehet hordani?

Figyelt kérdés
egy barátnőmnek nemrég halt meg a féltestvére Kanadában, most akpták a hírt, jövő héten lesz a temetése.nem jutottunk dűlőre. azt tudjuk, hogy aranyat nem illik, de ez alól a jeggyűrű kivétel? szerintem igen, Ti hogy tudjátok?
2011. jan. 27. 09:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lehetne?

Ha jegygyűrűt viselsz, az nyilván egy állapot, tehát, eljegyeztek. Nem kell levenned, mert azzal a jegyesség szimbólumát ugyanúgy megsértenéd, ha már ilyen szigorúan vesszük. Semmi köze a halálesethez. Attól lehetsz még együttérző, empatikus ember. Azért nem kell túlzásokba esni.

2011. jan. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Én a magam részéről még azt sem hallottam, hogy a gyász ideje alatt nem illik aranyat viselni. Ha nem eseik az ember tulzásokba, hogy kilószámra viseljen aranyat, csak azért, hogy lássák, hogy ő milyen gazdag ( ez szereintem a gyásztól függetlenül is visszataszító ) , én nem hinném, hogy a jeggyűrű vagy bármilyen másik gyűrű vagy akár egy fülbevaló vagy nyaklánc viselése illetlenség lenne.
2011. jan. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
én úgy tanultam, hogy aranyat egyáltalán nem illik, gyöngyöt és ezüstöt is mértékkel, köves ékeszerből meg maximum jet-et. de a jeggyűrűről nem tudunk biztosat. főleg, ha brilles...
2011. jan. 27. 10:20
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom ez milyen szokás, én még nem hallottam róla, hogy gyász idején nem lehet ékszert viselni. De szerintem a jegygyűrű, karikagyűrű viselése biztos nem sérti senki gyászát.
2011. jan. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
közvetlen családtagokra vonatkozik :) régen ugye a gyászidő végéig talpig feketében jártak a közvetlen hozzátartozók. ez ma már nem igazán szokás a temetés után. így az ékszerekkel gyászolunk. én egyébként ezt anyukámtól tanultam, meg a barátnőm is az övétől.
2011. jan. 27. 14:46
 6/7 anonim ***** válasza:
Mifelénk még közvetlen hozzátartozó halála esetén sem vesszük le a jegy-gyűrűt, barátnő - aki mégcsak nem is rokon - gyásza esetén pedig eszünkbe sem jutna. Amennyiben olyan közösségben élsz, ahol ez szokás, max. 1-2 hónapig tenném ezt, de utána szóbahoznám a barátnőmmel, hogy ugy-e nem veszi zokon, ha visszaveszed a gyűrűdet.
2011. jan. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

nem az a kérdés, hogy én hordhatom-e, hanem hogy ő. én persze hogy igen, nem is smertem a féltestvérét, ő sem látta már 8 éve (e-mailen tartották a kapcsolatot).


azért köszi :)


közben anyukám mondta, hogy a jeggyűrű mindenképp kivétel, mert ahogy itt is írta valaki, az a házasságot szimbolizálja. tehát nem pusztán ékszer, hanem egy jel is.

2011. jan. 28. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!