Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek mennyire elfogadot...

Szerintetek mennyire elfogadott, ha az esküvő után nem akarok gyűrűt hordani? 24/F

Figyelt kérdés
Nem hordok semmilyen nyakláncot, órát, fülbevalót. Egy kicsit idegenkednék egy gyűrű viselésétől.
2011. jún. 28. 11:46
 1/10 napietus ***** válasza:
100%
apám sem hordta, munka miatt. szerintem szíved joga.
2011. jún. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
ÉN apám sem hordta soha. Mondjuk én nem viselném el az én férjemtől, max. ha tényleg csak munka közben veszi le.
2011. jún. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sem hordom (1977 óta), nem a kezeden van a lényeg, hanem a szívedben! :)

54F

2011. jún. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg ember van, aki nem hord, nők is. Én 36 éves nő vagyok, és én sem hordok, és alapvetően csak 18 év alattiak kérdeztek rá, hogy miért nincs gyűrűm, ha van férjem.
2011. jún. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs kedved hordani, és pàrod is elfogadja, akkor nem kell. Viszont meg lehet szokni észre sem veszed, hogy az ujjadon van.
2011. jún. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%

"ÉN apám sem hordta soha. Mondjuk én nem viselném el az én férjemtől, max. ha tényleg csak munka közben veszi le."


Kemény, nem irigylem a férjed, igazi hárpia lehetsz...

2011. jún. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én apámon utoljára 25 éve, az esküvőjén volt gyűrű, azt hiszem már oda is adta anyukámnak, hogy olvasztassa be és csináltasson belőle azt, amit akar:) Nem ez a lényeges egy házasságban.
2011. jún. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 tetris ***** válasza:
100%

Nő létemre én se hordtam soha a gyűrűt. Most is ott van a kis dobozában.

Engem egyszerűen idegesít a gyűrű a kezemen. Fülbevalót, nyakláncot elviselem, de a gyűrűt valamiért nem. Soha nem is volt ebből senkinek se gondja. Észre se vették.

2011. jún. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
a férjem sem hordja. nincs semmilyen ékszere, nem is szereti őket, a gyűrű meg kifejezetten zavarná a munkájában. engem nem zavar, ezen nem múlik semmi, "rá van írva", hogy engem szeret:)
2011. jún. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, hogy a párod hogy viseli. Nálunk nagyon fontos volt a házasság, és a gyűrű, így nevelkedtünk, szeretem, ha látják, én már tartozom vkihez. A párom is így van ezzel, de ő olyan fizikai munkát végez, aminél a gyűrű balesetveszélyes. Így ő itthonhagyja a gyűrűt, ha dolgozni megy, viszont mindig felveszi, ha megyünk valahova, pl. séta, társaság. Akkor is felvezsi, ha egyedül megy valahova, pl bolt, ügyintézés. Nekem rosszul esne, ha nem venné fel, amikor lehet, mert ilyen beállítottságú vagyok. Hozzáteszem, a férjem is, tehát én is mindig felveszem a gyűrűt, ha lehet.


Egyébként meg, csak az első pár hét furcsa gyűrűben. Én lány létemre csak nyakláncot hordtam, kifejezetten utáltam a gyűrűt, úgy érzetem, vmi szorít. De aztán a karikagyűrűt hamar megszoktam. És büszke is vagyok rá amikor vki megdícséri, vagy észre veszik, hogy jé, te ilyen fiatalon már férjnél vagy?

2011. jún. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!