Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek hogy illik visszaa...

Szerintetek hogy illik visszaadni a tányért? (lent)

Figyelt kérdés
Kaptam egy nagyon jó barátnőmtől egy tányér sütit a szülinapomra. Ő sütötte direkt nekem. Hogy illendő visszaadni? Jó ha üresen adom vissza neki vagy süssek én is valamit? Mert végül is ajándékba kaptam. Szerintetek hogy illene?
2011. jan. 27. 15:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem süss.
2011. jan. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem is.
2011. jan. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felesleges lenne, szülinapodra kaptad, nem kell sütnöd neki semmit. Elég ha elmosogatod, és ha legközelebb nálad jár, vagy te nála, visszaadod.
2011. jan. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
12%
serintem se szüssz szütit sose
2011. jan. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Háát, ez fogós kérdés.

Alapvetően, ha "csak úgy", barátságból adta volna, akkor mindenképpen kötelező lenne (az illemtan szerint) viszonozni vagy sütivel, vagy mással.

De mivel alkalomra szólt, ezért nem vagyok benne biztos. Te is valószínűleg adtál neki ajándékot az ő szülinapjára, ezt viszonozta vele. (Nem közeleg valami évfordulója? Mert akkor el lenne döntve a kérdés.)

Azt hiszem, én most üresen adnám vissza a tányért, de a legelső adandó alkalommal vinnék neki én is egy tányérral.

2011. jan. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
4%

Ez szokás kérdése, de én utßalom ha úgy kapom vissza hogy van rajta valami. egy barátnöm volt ilyen. ö utált sütni így sokszor csináltam neki sütit, de a tányér vissza adásánál mindig rakott rá valamit , pl csokit, vagy valamit amit utáltam. egyrészt mi csokit nem szoktunk nagyon enni.


aztán megmondtam neki hogy gáz amit csinál.


szivesen fogadok el sütit ha kapok, de viszonozni nem akkor fogom, hanem egy másik alkalommal, ahova passzol neki. pl névnap.

2011. jan. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%
dobd a kezébe úgy mint egy frizbit
2011. jan. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne süss, maximum csokit bele :) Ha szeretik az olyasmit :)
2011. jan. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
58%

Tartsd meg a tányért mintha az is az ajándék része lett volna:D


Na jó, most komolyan. szerintem sem kell most viszontsütnöd.

2011. jan. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam, hogy üresen nem illik visszaadni, de ehhez nem kell sütnöd. Egy szelet csokit is beletehetsz.
2011. jan. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!