Mit jelent a black tie?

Figyelt kérdés
Báli meghívót kaptam, amin az szerepel, hogy megjelenés: black tie? Lehet hogy vannak műveltségbeli hiányosságaim, de nem tudom, hogy ez pontosan mit takar..
2011. febr. 6. 20:23
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Sötét öltöny, nyakkendő. Magyarul ki kell csípned magadat.
2011. febr. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a meghívón SZEREPEL a black tie (BT vagy formal) előírás, akkor ez az alábbit jelenti:

A meghívón a férfi nyakkendőjének színével jelölik az estélyi ruha "minőségét". A black tie, azaz fekete nyakkendő megjelölés esetén estélyi ruha és szmoking viselete a kötelező. Nyáron megengedett a krémszínű szmoking is (ugye tudjuk, hogy a szmoking az öltönyhöz hasonló szabályú, azonban mélyebb kivágású, és a kihajtóját borító duchesse végigfut a nadrág külső felén.) Hagyományos szmoking esetén szmokinging viselete kötelező, amihez KIZÁRÓLAG FEKETE csokornyakkendőt lehet viselni. A modern szabású szmokingok viselete csak kötetlen összejöveteleken megenedett, ehhez fehér ing, és fekete hosszú nyakkendő visele az előírás. Fontos megjegyezni, hogy szmoking viselete esetén az uraknak a mellényt mintegy helyettesítő SPANYOL ÖV (esetleg ezt helyettesítendő a piké mellény) viselete kötelező kellék!!! A szmokingfelsőt semmilyen körülmények között nem lehet levenni.

A hölgy megjelenése, ízlésének megfelelően hosszú vagy rövid estélyi. A ruha anyaga sötét vagy ÉLÉNK színű, általában bársonyból, tiszta selyemből, duchesseből vagy csipkéből készül. A black tie női viselet - természetesen ízlésesen - lehet mélyebb dekoltázsú. Ékszerezettség tekintetében a férfire vonatkozóan a szmokinging viselete esetén az egyszeres mandzsetta. A mandzsetta mindkét ingen ugyanolyan, azonban megengedett, hogy az úriember monogramját viselje az ujjakban. (Egyik kezén A a másikon B betű pl.) Emellett az informal ékszer-előírása az irányadó. Hölgyek esetén az ékszerezettség szükséges, a ruhához és az alkalomhoz illő kell, hogy legyen. Smink tekintetében a férfiaknál a smink nem megengedett, hölgyeknél pedig KÖTELEZŐEN hangsúlyosabb smink szükséges a hétköznapi sminknél, a pasztell színeket csillogóbb színekre cserélhetik, sőt a "csillámpor" is felkerülhet az ARCRA.

Az egyik leggyakrabban tévesztett és illetlen dolog a kabát mikéntje: szmoking és esélyi csak fekete színű szövegfelöltővel viselhető. Ha ilyen nincs, akkor a protokoll azt mondja: átmeneti megoldás lehet a fogak összeszorítása és a vacogás jeleinek eltakarása... SEMMILYEN ESETBEN SEM VEHETŐ FEL MÁS KABÁT! Ha nincs kabát az nem illetlenség, max. merészség. Estélyi vagy koktélruhához kötelező a női táska, mely a ruha színét követi, vagy fekete színű, és max egy kisebb méretű könyv méretét éri el.

2011. febr. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.


csaj vagyok :)

2011. febr. 6. 20:37
 4/9 anonim ***** válasza:

A BT (black tie) az már elég kötött ruhaviseletet jelent, az előttem szóló jól leírta. A lényeg, férfi esetén még véletlenül se vegyen fel NEM FEKETE csokornyakkendőt. Ez nagyon nagyon fontos!

Nőknél estélyi ruha és bizony a vacogás, ha nincs hozzá megfelelő kabát :)

Ha DC-s a meghívó, akkor azt tartani kell.

2011. febr. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%
Én ilyen helyekre el sem mennék. Csak játsszák a fejüket az úri népek. pfffejj
2011. febr. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
párom kedvéért megyek :) vele mindig jól érzem magam
2011. febr. 6. 21:43
 7/9 anonim ***** válasza:

Én ide is ugyanolyan fekete öltönyben mennék, fekete nyakkendővel, mint bárhová.

Csokornyakkendőt elvből nem hordok. Spanyol öv?! Blőe.

Szerintetek kinéznének? :D

2011. febr. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Phoney ***** válasza:
Dehogy néznének ki, ahhoz előbb be kéne engedniük:P
2011. febr. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A válasz írója 55%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 02-06 21:41


Tobb mint valoszinu, teged ilyen helyekre meg sem hivnanak. Legalabbis nem ilyen proli gondolkodassal.

2011. febr. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!