Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a teendő egy svédasztalos...

Mi a teendő egy svédasztalos étterembe?

Figyelt kérdés
A trófea étterembe szeretnék menni a barátnőmmel, de előtte soha nem voltam svédasztalos étterembe. Mikor kell fizetni és hogy megy az étkezés? Foglalok egy asztalt kiszedem az ételt és odaviszem az asztalomhoz? Borravalót kinek kell ilyenkor adni?
2011. febr. 7. 16:00
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem borravalót itt nem kell alapból annyiba kerül h megérje mindenkinek, odamégy a pulthoz, fizetsz aztán annyiszor és azt szedsz amit akarsz, csak nem illik annyit szedni, hogy ne tudd megenni. Jó ha vagy fél tányérral megmarad az nem gáz.
2011. febr. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Enni, inni kell pukkadásig. :D
2011. febr. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha a Trófeáról van szó:

Szedsz magadnak annyit, amennyit meg tudsz enni. Nem kell kicentizni: mindent ki lehet próbálni, ha nem ízlik, akkor elviszik a teli tányért is anélkül, hogy 'megbámulnának'. Mivel téli időszak van, a ruhatárban illik egy 100ft borravalót adni. Az étel fizetése távozáskor történik, és illik otthagyni még nagyjából 1000 ft-ot. Én legalábbis annyit szoktam.


Van egy pult, ahol nyers ételek vannak. Azt ugyanúgy tányérra kell tenni, mint az összes többi ételt, de van egy pult, ahol pár perc alatt kisütik. Természetesen új tányért kapsz.


Zárójelesen jegyzem meg: ha teheted, akkor a Mária Királyné útjára menj, az a legnagyobb és legjobb Trófea. De mindegyik étteremben isteni az étel, és változatos :)

2011. febr. 9. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Befizetsz egy svédasztalos ebédre, kihozzák az asztalodhoz a tányért és az evőeszközöket. Van ez étterem egyik pontján egy rakás kaja, oda mész és azt szedsz amit akarsz.
2011. febr. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
vigyél szatyrot meg ételhordót :D ha már ingyen van :D
2011. febr. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
vagyis ha már annyit eszel amennyit akarsz (bocsi) :D
2011. febr. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!