Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nekem kell fizetni a randin...

Nekem kell fizetni a randin ha étterembe, moziba vagy strandra viszek egy Hölgyet?

Figyelt kérdés
Most kezdek csajozni. Tetszik 1 nő és meghívtam randizni. Nem tudom hogy mennek a dolgok. Ő már randizott de én még totálisan kezdő vagyok és nem akarok beégni. Apám meghalt tőle nem tudom már megkérdezni, haverom, és tesóm sincs. A randin nekem illik fizetni? Ha strandra viszem vagy étterembe vagy moziba vagy meghívom cukrászdába? Úgy hallottam, hogy a pincér automatikusan a fiúnak viszi az étterembe a számlát. Ez igaz? Bocs ha hülye kérdés de még nem randevúztam. Meg azt is hallottam a nőnek a randi végén ki kell fizetni az ő részét. Most akkor hogy is van?
2011. júl. 4. 10:46
 1/9 Teszto válasza:

kényes téma

függ attol ,hogy hány éves vagy pl van e saját kereseted, a a kerdesből itélve nincsen.

belemehetnénk abba h ha te fizetsz elveszed a nök autonomiáját meg hasonló dolgok de szerintem fölösleges és az altalad választott lány se hiszem h foglalkozik ilyesmivel.

Szoval fizesd ki ,legyel nagyvonalu aztan majd ha már megfogtad és együtt lesztek onnantól majd közösen oldajatok meg a programokat.

2011. júl. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Van jövedelmem. Nem sok de a minimálbértől több. Ez a Hölgy akit meghívtam dolgozó nő és heti 36.000.-Ft körül keres mert valami vállalkozó, legalábbis azt mondta. De nem tudom hogy most az illem hogy szól alap esetben, attól hogy neki van jó megélhetése, attól még az etikett hogy diktálja a dolgokat? Nem a pénzére hajtok, én testileg vonzódok hozzá és jó benyomást akarok nála kelteni.
2011. júl. 4. 10:58
 3/9 A kérdező kommentje:
Most megyek majd este visszanézek!
2011. júl. 4. 11:06
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha elsőrandiról van szó, és elhivtad valami fizetős programmra, akkor illő ha te fizetsz. Végül is a te ötleted volt, hogy üljetek be abba az étterembe, vagy akárhová. Ha a lány is venné elő a pénztárcáját, és felajánlja, hogy fizeti a részét, akkor mond, hogy szivesen meghívod! ha ezután is erősködik, hogy fizeti a maga részét, akkor engedd neki. Szerintem első randin jó ha a férfi fizet, főleg ha a férfi találja ki a programot. Későbbiekben már nem kell mindig neked fizetni, persze szép gesztus, de nem elvárható
2011. júl. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Igen,úgy illik. Bár az anyagi helyzetéből ítélve ki tudná magának fizetni. De ki tudja,talán valamikor viszonozza és ő hív meg valahova!
2011. júl. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%

11:08-cal tökéletesen egyetértek. Nőként azt mondom,randin mindig a pasi fizessen. Az már más tészta, hogy később én lepem meg egy mozijeggyel, meghívom hozzám vacsorára, veszek valami meglepetés viszonzásként. Ez később kialakul majd, és hangsúlyozom, az első randikra gondoltam.

Én azt, hogy fizetéskor egy nő elővegye a pénztárcáját, számolgassa az ő részét, nagyon nem tartom "lovagiasnak".

2011. júl. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

én "antiszociális szabadgondolkodó" vagyok, tehát nem igazán érdekel, mit illik, úgy vélem hogy az adott felektől függ, így valószínűleg meg fognak kövezni a véleményemért


én pofátlanságnak tartom ha egy nő mindent elvár a férfitól, de ne lepődj meg ha az illető konzervatív, mert meg fogja tenni.


általában szerintem ha egy férfiban van tartás, akkor nem szereti ha mások fizetgetnek neki.

korrekt megoldásnak tartom a fele arányt, de figyelembe kell venni a felek anyagi helyzetét is minden esetben, tehát ha te épphogy létminimum felett vagy, az illető meg középkategóriás, vagy felső, akkor vagy hozzászokik ehhez, vagy ne bajlódjatok egymással, mert a kapcsolatban sem lesz másképp. hiába dolgozod ki a beled ha nem lesz annyi pénzed rá, hogy elvidd egy puccos étterembe a barátnőd.


egyébként ha az illemet nézzük, akkor illik feláldoznia magát a férfinak minden alkalommal a nőért, gyakorlatilag viszont nagyfokú naivitásnak és romantikus maszlagnak tartom mindaddig, amíg a nő ki nem érdemli (főleg a mai nők)

2011. júl. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a válaszokat. Holnap lesz a randi és mivel ezek az első randik lesznek udvariasan kifizetem. Végül is úgy is le fogja nekem dolgozni a természetben azt a pénzt :D
2011. júl. 5. 00:16
 9/9 anonim ***** válasza:
NA végül megdugtad?
2011. júl. 30. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!