Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért van az, hogy utcán...

Miért van az, hogy utcán beszólnak és ha visszaszólsz jobban fog tisztelni mintha nem szólnál vissza. Ez az egész csak egy teszt, hogy lássa milyen kemény vagy?

Figyelt kérdés
Lattam 17-18 évest becsmérelni egy 30 évest utcán(nem ismerték egymást),a 30 éves tátott szájjal maradt,nem is birt reagálni,úgy ledöbbent.
2011. febr. 17. 10:11
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Azt hiszem én forditva müködök.Ha valaki utánnam kiállt valamit ami igaz, az nem zavarna,hiszen én is tudom magamról ezt, viszont ha utánnam kiállt olyat ami nem igaz, az tud legjobban zavarni...
2011. febr. 17. 17:29
 12/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy mennyire tisztelik jobban a tesodat, de hatasos kommunikaciot hasznalt. Nem visszaszolt, hanem kikerte maganak, hogy igy beszeljenek vele, kommunikalta a kovetelmenyet, hogy tisztelettel beszeljenek vele. Hulye gyerekek elfogadtak a kovetelmenyet, de nem biztos hogy jobban tisztelik, csak lealltak. A peldadat nem beszolasnak hivnam, hanem munkahelyi zaklatasnak.
2011. febr. 18. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Hát munkahelyi zaklatás vagy nem, a hülyegyerek tipusa kb ugyanaz.Utcán olyanok vannak, hogy mész, bámul sokáig, már zavaró mennyit bámul(van úgy hogy felnőtt 40 éves emberek és utánna leértékelnek maguk közt)...ez van, ezek a dolgok sose változnak meg, nem kéne engem se érdekeljen, de sajnos zavar.Ideális világban szeretnék élni, de ilyen nincs.Ideálishoz hasonló társadalmat nyugaton tapasztaltam, ahol nem foglalkoznak a másikkal.Egyszer szinte egy hónapot töltöttem közöttük és mindenki törödött a saját életével, kedvesek voltak,jól neveltek...Egyszer bejött egy fogyatékos srác az üzletbe és elég nevetséges kérdéseket tett fel, a fiatal emberkék körülötte olyan jól nevelten reagálták le a dolgot, hihetetlen...Nálunk itthon meg olyanok vannak hogy állsz a kajával stb. amit ki akarsz fizetni és hátadmögött búnkó kölykök felemelik a te cuccodat a futószallagról és röhögnek mint barmok...vagy buszon belekötnek valami szerencsétlenbe, közbeszól valamelyik aki 10 évvel idősebb és ezem meg akarják verni...perszi a többi utas bele se szól...Hát annyi történetem van hogy sose fejezném be, leírni ide.
2011. febr. 18. 08:06
 14/14 anonim ***** válasza:
88%

100%-san erstem mit irsz, kerdezo. Eletem tobb mint felet elem Nyugaton, hidd el, meg nem volt aki beszolt volna az utcan, foleg nem taknyosok. Ha elofordulna, idegen emberek rogton lehurrognak oket, sot rendort hivnanak, addig a grabancanal fogva oriznek.

Fogyatekossag kicsufolasa? ugyanez lenne avege. Egyebkent iskolakban, munkahelyen ki van a nep tanitva, hogy ez egy megkulonbeztetes, ami buntetessel jar. Csak itt kell par valaszt, kerdest latni, hogy mekkora kulonbseg van a ket tarsadalom kozott.

2011. febr. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!