Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért pletykálkodnak az emberek?

Miért pletykálkodnak az emberek?

Figyelt kérdés
2011. febr. 20. 11:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én szerintem azért, mert jó érzés nekik, ha nem a saját problémájukkal kell foglalkozni, hanem a másiknak is van. Meg úgy alapvetően kíváncsiak, hogy mit szólnak ahhoz az élethelyzethez a többi emberek vagy a barátja v akárkie .
2011. febr. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem unalmukban..csúnya dolog kibeszélni másokat..
2011. febr. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Szerintem is unalmukban, leginkább azok szokása akik nem értenek semmihez, nem is akarnak érteni végülis röviden egy nagy nulla az egész ember, mégis mit csináljon? :)
2011. febr. 22. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 c_barta válasza:
Jol esik hogy masnak is vannak problemai, foleg ha azok sulyosabbak. Az is lehet, hogy szorakozasbol.
2011. febr. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
93%

Ez egy nagyon érdekes kérdés ám! :)


Viszont a válaszommal nem biztos, hogy népszerű leszek.


A pletyka bizony nagyon is fontos és "jó" dolog.

Sajnos(?) majdhogynem teljesen biztos, hogy az emberiség nem tartana itt, ha nincs bennünk, főként a nőkben hatalmas késztetés a folyamatos locsogásra, fecsegése, pletykálkodásokra, verbális kurkászásokra. :)


A pletykálkodásnak nagyon erős közösségépítő (és hírközlő) szerepe van (főként volt a múltban).


Persze nem akarom egekig magasztalni a pletykát, mert valóban nem egy szép dolog, de tényleg érdekes azért belegondolni, hogy milyen fontos szerepe van a kultúránk kialakulásában.


Hisz az ember pont attól lett ember, hogy van bennünk egy hatalmas késztetés, hogy információkat adjunk tovább, hogy kivesézzünk dolgokat... hogy folyamatosan kommunikáljunk.


A pletyka ennek a késztetésnek egy - nem feltétlen szimpatikus - megnyílvánulási formája.



...



És most eléggé okoskodó voltam, ami szintén nem szimpatikus dolog... de ugyanúgy fontos szerepe van az emberi kultúrában! :D:D

2011. febr. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 napietus ***** válasza:
100%
szerintem a pletyka közönséges dolog. a közönséges emberek közönségesen viselkednek. még idegenekről is képesek pletykálni. ebből élnek a bulvárújságok és a tévés szennyműsorok.
2011. febr. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!