Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Görögországban járva, sok...

Görögországban járva, sok helyen láttunk az út mellett kis oltárokat, szentélyeket. Ezek mi célt szolgálnak, miért rakták őket, és miért ennyire sokat?

Figyelt kérdés
2009. febr. 15. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Bálványimádás magasfokon.
2009. febr. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
11%
Nemcsak Görögországban szokás ez,M.o-n is gyakori.Általában az ország védőszentjének állítják ezeket az oltárokat.
2009. febr. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
11%
A második vállaszolónak igaza van, amúgy sokszor olyan helyen van, ahol meghalt valaki (pl. autóbaleset) és kimehetnek a hozzátartozó barátai gyertyát gyújtani, ami ott is marad. Ezt csak a tehetősebbek teszik meg, de sokszor van, hogy ha pl. tűzoltó hal meg, akkor az állam csináltat neki ilyet. (Persze csak ha munka közben...)
2009. márc. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
58%

Na az eddigi válaszolókat fogom én most megcáfolni ugyanis félig görög vagyok.

A házaknál,szinte minden udvarban lévő kápolnácska és az utak mellett lévő kápolnácskák nem a halottaknak vagy valami istennek állítanak!

Pont ellenkezője:az életben maradottaknak van állítva!

Út szélén történt balaset,azért van ott kápolna mert görög nem a halottnak tette oda aki meghalt a balesetben hanem a gyászoló család jelképének!Ugyan ez a házaknál is,aik ott élnek azoknak a tiszteletére van állítva.

2010. jan. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
No, akkor játszunk egy olyat, hogy én is félig görög vagyok (én válaszoltam közvetlenül) előtted. Valóban van ilyen is, amit te írtál, de sajnos a mi családunknál is van Larissa mellet kettő is.
2011. jan. 21. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!