Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Júliustól tilos lesz cigizni....

Júliustól tilos lesz cigizni. Már tele minden fórum, hogy akkor tud pub-ba, kocsmába menni inni egy limonádét. Ez most akkor hogy van?

Figyelt kérdés

Pl. pénteken megyek sörözni a haverokkal, mi ott jól berúgunk, éneklünk, baromkodunk és ez nem zavarja majd az antialkoholista csőszöket?

Nem dohányzom, de az új dohánytörvény miatt nem tudom elképzelni, hogy tele lesznek a kocsmák limonádézó családokkal.


2011. márc. 1. 11:36
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Júliustól tilos lesz cigizni a kocsmákban*
2011. márc. 1. 11:36
 2/13 anonim ***** válasza:
Várd meg,hogy egyáltalán elfogadják-e a törvényt,és majd utána megbeszéljük.
2011. márc. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól még nem lesz családi program a kocsmázás. A limonádézásnak megvan a maga helye és ideje, ami nem esik egybe a péntek estével.


Külföldön már régóta működik ez a szabályozás, és egyáltalán nem hangulatgyilkos, sőt.

2011. márc. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
49%
Nem szabad cigizni, ezért nem iszol sört? Vagy mi van?
2011. márc. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
én nem dohányoztam soha. csak sörözni járok kocsmába.
2011. márc. 1. 12:00
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Én meg ha beugrok a haverokkal sörözni,nem igazán szeretném a kocsma ajtajában elszivni a cigimet,miközben a söröm az asztalon puttyad.
2011. márc. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
"most már tud menni a kocsmába inni egy limonádét" Alkoholt fogyasztani is tilos lesz a kocsmában? :P
2011. márc. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Már 4 éves ezt hallgatjuk... 4 éve ezt mondogatják h hú idén májustól/októbertől/márciustól/januártól nem lehet majd cigizni a kocsmában!

Várjuk ki a végét...

Egyébként külföldön ez úgy működik, hogy

1) nem tartják be

2) az emberek a kocsmaajtóban állnak, egyik kezükben a sör, másikban a cigi

3) az utcán cigiznek, közben az arrafelé haladó kismamákra fújják a füstöt. Direkt.

2011. márc. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Mivan? Ezt most én sem értem. A cigi tilalma nem az alkohol tilalma. Miért jössz ezzel a limonádéval?


"antialkoholista csőszöket? "

Mi a fenéről beszélsz? Szerintem te most is be vagy rúgva.

2011. márc. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Könyörgöm! Szerinted a cigizés tilalma egyből az alkoholfogyasztás tilalmát is jelenti?!! Szerinted a kocsmákban MINDENKI cigizik???!!


Én a magam részéről azt tartanám korrektnek, ha lennének dohányzó meg nemdohányzó kocsmák. Mint a vonatok. Úgy lenne korrekt.


Én pont azért utálok kocsmába menni, mert 10 perc elég, és orrom, szám, ruhám tele lesz cigifüsttel, ami egyrészt káros, másrészt meg hihetetlenül zavaró. Mehet az összes ruhám szennyesbe, ráadásul egész este a füstöt szagolhatom.

Aki szerint nem vagyok kislány, hogy ne tudjam elviselni a cigifüstöt, az ugyanolyan intoleráns, mint amilyennek azokat tartjátok, akik ezt a törvényt hozták.

2011. márc. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!