Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Minden tömegközlekedési...

Minden tömegközlekedési eszköz utazási feltételei közt ott van, hogy tilos hangosan zenét hallgatni. Miért nem tartják ezt be?

Figyelt kérdés
Aki részeg, vagy csöves, azt rögtön leszállítják (általában) a buszról, de aki hangosan nyomatja a zenét, azzal nem foglalkoznak a sofőrök, pedig az is ugyanúgy zavarhatja az utasokat, ha kénytelenek olyan zenét "hallgatni", amit lehet, hogy a legkevésbé sem szeretnének hallani. A jegyellenőr meg le se sz@rja őket. Ez miért van? Nem ugyanolyan szabály ez is, mint a többi? Ha másokba minden apróság miatt belekötnek az ellenőrök, akkor ennyi erővel simán kifizettethetnék az ilyenekkel is a pótdíjat, mert az is benne van a szabályzatban, hogy aki az utazási feltételeket nem tartja be, annak ki kell fizetnie.
2009. okt. 3. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:
No igen, az is benne van, hogy fertőző betegként sem lehet utazni pl. a BKV-n, aztán... olyat sem láttam még, h egy tüsszögős embert leszállítottak volna. Még akkor sem, ha esélyes, hogy a fél járat 2 nap múlva kidől a munkából.
2009. okt. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a zene az zavaró de én mikor beteg vagyok nagyon nem tudnék 3 órát gyalogolni a hidegbe.. és arra a kérdésre ami fellesz téve hogy miért mászkálok akkor én általába betegként dokihoz megyek..vagy dokitól haza taxira meg nem nagoyn van pénzem :-)
2009. okt. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Na ez meg a másik... Mondjuk nehezebb megmondani egy emberről ránézésre, hogy fertőző beteg-e, de a zenét
2009. okt. 3. 20:46
 4/4 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom, hogy vagy vele, de szerintem a zene a legkevésbé zavaró! A buszok nagy része hihetetlenül zajos, a vonatokat ne is említsük (nem kérem a buta példákat a jó halk buszokról, új vonatokról! Ahol én járok, a leghangosabb, legzúzosabb számot is túlvisítja a vonatzaj :D Szóval, ez nagyon eltérő!).

Mellesleg, akkor már: a sok leszbülőt miért is nem hajítják le? Hányinger kerülget a cuppogó csitriktől, akik egymás ölében visítoznak mint a malacok!

És a büdöseket? Még zavaróbb, mint a zene, én még nem kaptam hányingert, mert valakinek kihallatszódott a basszus, vagy akár a szám is, de mikor fellendülnek melléd a koszos emberek... :(

Ha már itt tartunk, a mobil? Ha csörög és felveszi az illető, hangosan beszél. Zenén át is hallom, pedig jó hangosan hallgatom... Leginkább 30 felett jellemző, hogy üvöltenek a készülékbe. (amúgy, miért? sose értettem, mit kell üvölteni a telefonba)

A verekedő hülyékről ne is beszéljünk, kis fiatal tetűk leállnak csapkodni egymást, közbe visítanak.


Nem értem, miért kell mindig a hangos zenére morogni. Sokkal több zavaró tényező van. Érdekes, engem sosem zavart a kihallatszódó zene, inkább a tömeg, a bűz, az, hogy egy nyomorult ablakot se lehet lehúzni, drága a jegy.... Ezek mind-mind bosszantóbbak. A csöveseket pedig marhára nem szállítják le gyakran...


Engem leginkább a 10-20 év közötti, vinnyogó fiatalok zavarnak, meg akik két pofára zabálnak és morzsálnak. Sose láttam példát arra, hogy az étkezőkre rászóltak, pedig ezt se lehetne ;)


No de ha már így belelendültem: poggyászokra is van limit. A cigánynyanya mégis 10 pakkal befoglal 10 helyet, jegy nélkül persze + a putrija ;)

Ti láttatok már bőrfejűt, vagy kisebbségit leszállítani? Én még nem... :D

2009. okt. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!