Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Igaz, hogy a nőnap "komcsi"...

Igaz, hogy a nőnap "komcsi" ünnep?

Figyelt kérdés
A barátom ezzel a felkiáltással nem vesz nekem virágot nőnapon...
2011. márc. 8. 16:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Itt egy kis olvasni való: [link]


Vagyis igen, van egy kis köze a kommunizmushoz, de ha ezért nem vesz virágot a barátod akkor ő egy tapló

2011. márc. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
53%
énis pont ezt akartam irni 1 b*zi internetnáci akinek ninsc pénze
2011. márc. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Sztyepan válasza:
100%
A nőnap egyáltalán nem kommunista ünnep. New York-ból indult, 1857-ben március 8-án tüntettek munkás nők az egyenlő munkabérért és a munkaidő csökkentéséért. Szerintem ettől még nem lesz kommunista valaki.
2011. márc. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha elolvasod a linket,akkor láthatod,hogy még a "komcsiknak" híre sem volt,amikor világszerte és nálunk is ünnepelték a nőnapot.
2011. márc. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
1857. március 8-án a New York-i nők tüntettek az emberibb munkafeltételekért. Clara Zetkin javasolta a nők választójogának kivívása érdekében az internacionális nőnap bevezetését, azonban mégis Ausztriában, Dániában, Németországban és Svájcban tartottak először 1911-ben nemzetközi nőnapot, március 19-én. Szovjet mintára rögzült március 8.
2011. márc. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A barátod rosszul tudja és még büszke is rá.
2011. márc. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Jaj, munkás = komcsi, hát nem tudtátok?? :)
2011. márc. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

A nonapot nem egy ember alapitotta, hanem noszervezetek, az elsok Nemetorszagban es Hollandiaban (ha jol emlekszem) voltak. Magyarorszagon Rakosi tette kotelezove, mert a bunko magyarok amugy nem vettek volna viragot a noknek.

Kulfoldon nincs akkora ajandekozgatas nonap alkalmabol, de megemlekeznek a naprol, es egyes munkaadok szabadnapot adnak nonapon a noknek, vagy korabban elmehetnek, vagy apro ajandek+udvozlokartya stb. kapunk.

A bunko ferfiak nonaptol fuggetlenul sem tisztelik a noket - hagyd ott az ilyen pasit... Kiveve, ha nonapon ugyan nem vesz viragot, de amugy legalabb havonta meglep valami csokorral vagy egyeb aprosaggal, ha a tiszteletet es a szeretetet megmutatja az ev 364 masik napjan. (en pl. a Valentin napot nem szeretem...)

2011. márc. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ezért hagyjam el?
2011. márc. 8. 19:01
 10/11 anonim ***** válasza:

es egyes munkaadok szabadnapot adnak nonapon a noknek,



De azért legyen egyenlőség mi? -.-

2012. júl. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!