Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Közeledik egy ünnep ami az...

Közeledik egy ünnep ami az emberiség számára nagyon fontos, (bár a dátummal van egy kis gond) a Messiás születésnapja! Miért van az, hogy ez az ünnep inkább pogány rítusok felé tolódik el?

Figyelt kérdés

Vagyis a ünneplés belefolyik,vásárlásokban,tévézésbe,szórakozásokba,

étkezésekbe egymás megajándékozásába,pihenésbe.

Az ünnepeltet Jézust miért nem veszik komolyan?

Mert vallásos viselkedés és pogány hagyományok keveredése lesz megint mint minden évben és akkor így nincs értelme ennek.

Ha komolyan vesszük ezt az ünnepet a valódi dátumkor kellene megtartani

(Tisri hónap vagyis szeptember és október között)

és a kapcsolatot az Úrral nem csak most hanem egész évben tartani kellene.


2010. dec. 20. 09:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%

Azért, mert sehol nincs megírva az evangéliumokban, sem az apostolok tanításai között, hogy te ünnepeld meg Jézus születésnapját.

Mint ahogy a szent áldozás sincs, ami viszont kimondottan pogány és egyúttal ószövetségi zsidó rítus, a vétekért való áldoztatot csak azok mutatják be Istennek, illetőleg azok esznek abból ( bálvány áldozati hússal egyenlő tehát az ostya ), akik nem fogadják el Krisztust.

A zöld fenyő szintén pogánysághoz kapcsolható szimbólum, az örök megújulást jelenti, az evangéliumi Jézusi tanításokhoz köze nincsen az egész katolikus ünnepkörnek.

2010. dec. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

"kimondottan pogány és egyúttal ószövetségi zsidó rítus"


ez nagyon jó :D

tudod te, egyáltalán mit beszélsz??


egyébként jt álkérdés


nagy tévhit, vagy inkább szándékos félremagyarázás, hogy a Karácsony Jézus születésnapja lenne, ilyet a keresztények nem mondanak - tehát nincs is mibe belekötni

csupán ekkor emlékezünk a születésére

2010. dec. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nincs közöm ahhoz a valláshoz )
2010. dec. 20. 10:23
 4/19 anonim ***** válasza:
"mert az emberek inkább gyönyörszeretőek, semmint Istent szeretőek" és "a hagyományaitok miatt tagadtok meg engem". mert sátán rabszolgái, akik azt hiszik, hogy szabadok, észre sem veszik, hogy ezt is kényszerűségből, a világ nyomására gyakorolják. kinek jutna eszébe magától 10 000ft-ot kiadni egy fáért, amit 1 hét múlva kidobsz, boákkal, gyertyákkal, színes gömbökkel díszíteni, ami, ha jól tudom, elképzelt mása a tiltott fának, rajta a kígyóval, és ezt csodálni? kinek jutna eszében a szeretet ünnepét kiírni 2 napra, hacsaknem annak, aki a gyűlölet naojaivá tette a többi362 napot. és még tudják is, honnan ered, de nem érdekli őket. mindez nem az ő hibájuk, "mert nem emberek ellen van viaskodásunk".
2010. dec. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
összegyűlt az egész hitközség? :)
2010. dec. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Igen, ősszel született, és? A nevenapja meg január elsején van.


De én nem vagyok keresztény, így nem tudom, miért kéne keresztény módon megünnepelnem a Télközép ünnepét. (A TV-s, bevásárlóközpontos része engem is zavar)

2010. dec. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
54%
valójában napjaink legfőbb templomai a bevásárlóközpontok, hipermarketek, és plázák. itt hódolnak az emberek 8tisztelet a kivételnek, akik csak vásárolnak) az istenüknek, aki létrehozta ezt a világrendszert, és kitalálta a pénzt. az egész kereskedelmi rendszer az ő műve, hogy az emberek azt higgyék, "csak kenyérrel él az ember" pedig "nem csak kenyérrel él az ember", de ezt a fizikailag jóltáplált emberek elfelejtik, mert nem veszik észre, hogy szellemileg éheznek. nem véletlen, hogy sátán a hazugság atyja, aki emberölő volt kezdettől fogva, aki az egész lakott földet félrevezeti.
2010. dec. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
nana, csak jehovatanúit!
2010. dec. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
45%

A vásárlás, pihenés és televíziózás mióta "pogány" szokás? Kicsit vigyázhatnál a fogalmakkal és jelzőkkel, ha nem akarod, hogy hülyének nézzenek - mert bocs, de ez a kérdés rosszul van megfogalmazva, és ezzel lekicsinyled és sérted a pogányokat.


Én például wicca vagyok és nem ünneplem a karácsonyt. Nem szórakozom, tömöm magam degeszre, és televíziózok, hanem a téli napfordulókor köszönetet mondok az égnek mindazét a jóért és szeretetért, amit eddig kaptam.

És rajtam kívül még van pár milliárd ember, aki nem keresztény, de jó ember. Akkor?

Legyen már benned annyi tisztelet a más vallásúak iránt, hogy nem nézed le őket - mert a Biblia sem erre tanít. Álszent...

2010. dec. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

vedd már észre, hogy a kérdező nézi le a keresztényeket


ő jehovatanúja, nem keresztény

2010. dec. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!