Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mik a válaszok a kérdéseimre?

Mik a válaszok a kérdéseimre?

Figyelt kérdés

Tudom hogy ezt így nem nagyon lehet de nincs időm annyi kérdést kiírni.

1. Szerintetek, az baj ha a barátmém is eljönne a nagyim temetésére?

2. Milyen ruhában illik temetésre menni, azon kívül hogy fekete?

Sosem voltam még temetésen és nem tudom milyen lesz kérlek segítsetek 14L


2011. márc. 20. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:

nem baj, ha a barátnőd is elmegy de szerintem nem fogtok egy helyre ülni. mert te közel fogsz az urnához ülni, mint közeli hozzátartozó, de neki távolabb kell állnia. ha ez nem okoz gondot, akkor menjen nyugodtan:)


én fekete nadrág+fekete kabátba mentem, a kabátra tettem egy fekete szalagot. a cipőm félcipő volt. de egyébként tényleg bármilyen ruhába elmehetsz:)

2011. márc. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Barátnőd mehet persze (kivéve ha a szüleid tényleg zárt körű temetést akarnak,ahol csak a legközelebbi rokonok vannak jelen,ez esetben kérdezz rá a szüleidnél)


Ruha mind1,fekete legyen,nadrág vagy szoknya fekete harisnyával,fekete felső,kabát ha van fekete,ha nincs,akkor ami van,de anyukád ugy is segit kiválasztani.


Milyen lesz?

szomorú...


ha koporsós,akkor először templomban mise,utána ravatalozónál mond a pap dolgokat,utána kocsival vagy kézben átviszik a koporsót,beleengedik a kiásott gödörbe,majd betemetik,utána tor szokott lenni


de ha picit is szeretted nagyidat,akkor onnantól hogy látod ahogy engedik a földbe a koporsót csak tompultan fogsz érzékelni mindent...


részvétem

2011. márc. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én amint bementem a megemlékezésre,a temetkezési helyre elkezdtem sírni. pedig igazán megfogadtam,hogy nem érzékenyülök el az egész család előtt. de ez ilyen... azért jó volt,mert ezzel lépést tettem afelé, hogy egyáltalán felfogjam a történteket:/
2011. márc. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat
2011. márc. 22. 17:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Említve lett itt az urna és a tor, szerintem szokás kérdése hogy van vagy nincs.
2011. márc. 23. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!