Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlimok válaszolnátok a...

Muszlimok válaszolnátok a kérdéseimre?

Figyelt kérdés

Mit imádkoztok imaként? (ima szövege)

Milyen dolgok vannak, amik tiltottak? (sertéshúson kívül)

Kíváncsi vagyok bármilyen dologra a muszlim vallással kapcsolatban.


2011. ápr. 25. 20:11
 1/3 habibi ***** válasza:

szia, bár nem vagyok muszlim, de a barátom az, és így tudok pár dolgot a vallásról.

imádkozni Ő a Koránból bizonyos részeket szokott, de nem tudom mit,mert nem akarom Őt olyankor zavarni és bámulni.

tiltva van: paráznaság, férfinak egyedül lenni nővel, szemérmetlen dolgokat nézni, mutogatni, csinálni, bálványimádás, a Prófétát , Allahot ábrázolni, sertéshúst enni, be kell tartani az öt alappillért, de a tiltott dolgokról olvashatsz a Koránban, Szunnában.

gondolom azt tudod,hogy az imát Mekka felé imaszőnyegen kell elvégezni napi öt alkalommal, ill. mecsetet kell látogatni, kivétel, ha nincs a környéken vagy elutazol, a ramadán alatt böjtölni kell (kivétel a betegek, terhesek , öregek és gyermekek), és ha megteheted el kell zarándokolni Mekkába.

egyelőre most ennyi jutott eszembe

2011. ápr. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
A fonokom muzulman, de ugy imadkozik h.mindenki lassa meg egy pszichopata. Amugy a munkahelyen belatok a hazaba es latom mindig ahogy lehajul es felal
2011. ápr. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szevasz, én muzulmán lettem nemrég.


Az ima szövege elég rövid egy kis rímelő versecske, a Korán első fejezete: Al Fatiha. Al Fatiha jelentőse A Nyitány. Próbálom fordítani de nem vagyok profi. Interneten van bőven infó.


Biszmilliáh'Ir Ráhmán'Ir Ráheem - A legkegyelmesebb és legirgalmasabb nevében

Álhámdulilláhi Rábbil álámeen - Minden áldás Istennek a világ urának

Al Ráhman'Ir Ráheem - A legkegyelmesebb és legirgalmasabb

Maliki jáumíd deen - A végitélet ura

Ijjáka ná bódo va ijjáka nasztaeen - Téged Imádunk és Neked szolgálunk

Ihdina szirát al musztakeem - vezess minket az igazak útjára.

szirat al lathéna an'amta alajhin gájril mágdóbi alajhin valad dáleen - Azok utján akikre kegyelmed kiterjeszted, nem pedig azok utján akik haragodra tesznek szert és elbojonganak


ameen


Ezt elmondod, meghajolsz isten előtt, leborulsz, felülsz, mégegyszer leborulsz, felülsz és kész is egy "rakat" ami egy egysége az imának. Egy Rakat-on belül szokás még idézni a Koránból, de az kedved szerint lehet.


Ima előtt van az adhan, az imára való felhívás de az nem teljesen uniformis, a shíták és szunnik ezen is vitatkoznak sajnos.


Tilalmak: a korán nem olyan sok dolgot tilt meg mint gondolnád: tilos a disznó, de azonkívül a korán azt mondja minden ehető kivéve amire más isten áldását kérik, vagy döghús. Az alkohol ellen figyelmeztet a korán, és hát szex házasságon kívül az is tilos. Szex egy házas emberrel pedig halál büntetéssel oldódik meg. Lopásra kéz levágás is benne van. De azonkívül nem írja elő hogy bugyoláljad függönybe az asszonyodat... De ez hosszú téma.

2011. ápr. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!