Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan kell a műanyag üvegeket...

Hogyan kell a műanyag üvegeket a szelektív hulladékgyűjtőbe dobni, kupakkal vagy anélkül?

Figyelt kérdés
2011. márc. 23. 11:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az üveget az üveg közé, a műanyag palackot pedig kupak nélkül.
2011. márc. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És a kupakot hová kell dobni?
2011. márc. 23. 11:31
 3/14 anonim ***** válasza:
Sok helyen iskolákban, kórházakban vannak kupakgyűjtők, beviheti bárki.
2011. márc. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hol laksz, de egy ilyet találtam: [link]


Ha netán pont pécsi lennél, akkor tudok még tippet adni.

2011. márc. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mi kupakostól szoktuk beledobni. A flakont öblítsd ki, lapítsd össze, én ezután visszacsavarom rá a kupakot és kész... elvégre az is műanyag. Külön is beledobhatod. Egyetlen kritérium amiről tudok, hogy mosószeres flakonokat pl nem igen szabad beledobni, ezeket ugyanis nem lehet teljes mértékben kimosni.
2011. márc. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Persze hogy kupakostul! Az is műanyag. Taposd össze a palackot, h minél kevesebb helyet foglaljon, és még összepréselt állapotában csavard is vissza rá a kupakot, h a továbbiakban is zsugorodott maradjon. Így dobd a szelektív hulladékgyűjtőbe. Ez az eljárás.
2011. márc. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Persze hogy kupakostul!"


Persze, hogy hülyeséget írsz!

Minden szelektív hulladékos oldalon leírják, hogy LE KELL TEKERNI A KUPAKOT!

Egyrészt az anyaga másfajta műanyag mint a palack, másrészt a tömörítést akadályozza a feldolgozónál.


A kupakot ugyanabba a gyűjtőbe be szabad dobni, de külön.

2011. márc. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
36%
Örüljenek hogy egyaltalan oda viszi valaki a palackokat nehogy mar a kupakon problemazzanak..
2011. márc. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 treffhetes ***** válasza:
100%
én kupakkal együtt szoktam kidobni, mert így egyszerűbb, és szerintem sose volt egyértelmű hogy hogyan kell, mindenki mást mondott. egyszer egy szelektív hulladékgyűjtést propagáló szórólapon mindkét verzió rajta volt. ha egyetlen reklámon belül se tudnak megegyezni, hogy hogyan kell, akkor úgy csinálom, ahogy nekem egyszerűbb
2011. márc. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%

Én hulladékgazdálkodást tanulok.

A műanyag flakont, ami PET palack, mivel Poli ETilénből készül, kimosás után összenyomva a PET vagy műanyag gyűjtőbe teszed. A kupakját legjobb, ha külön kupakgyűjtő szemetesbe dobod. Ha ilyet nem találsz a közeledben, akkor a legjobb, ha a sima műanyaggyűjtőbe dobod. Ha ez sincs, akkor a PET palackos gyűjtőbe.


"Örüljenek hogy egyaltalan oda viszi valaki a palackokat nehogy mar a kupakon problemazzanak.."


Neked csak annyit tudok mondani, hogy sajnos még senki nem kötelez rá téged a szelektív gyűjtésre. Tudod ők azért problémáznak rajta, mert így nehezebb a hasznosítása, a hulladékkezelő-lerakó pedig az ezekből befolyt pénzekből tud fejleszteni, működni. Ők csak a te életedet, és környezetedet szeretnék megvédeni. Tudtommal még nem találtak ki olyan gépet, ami lecsavargatja a deformált palackokról a kupakot, ezért emberek végzik, ha a felvásárló ezt külön kéri.


Azért jó a kupak külön gyűjtése, mert a kupak-hulladék közvetlenül a hasznosítóhoz kerül.


Annyiból "jó" ha lecsavarod és mellé teszed, hogy a hasznosításának első lépése, hogy fertőtlenítik, kimossák. Az üveggel is ugyanezt csinálják egyébként. Csak azt utána újra is töltik. A sérültet pedig bedarálják, és új üveget készítenek belőle. Ha nagyon koszos, és vegyes színű akkor pedig építőiparba.. stb-be hasznosítják.

Egyébként emberek válogatják még a szelektíven gyűjtött szemetet is, ők veszik ki belőle a nem oda való anyagokat.


A lényeg, ha nagyon lusta vagy, alaposan mosd ki, és csavard vissza a kupakot. A legjobb, ha kupakgyűjtőbe teszed.


Remélem tudtam segíteni.

Bocsi, ha hosszú voltam.

2011. márc. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!