Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Van itt olyan rajtam kívül,...

Tetris kérdése:

Van itt olyan rajtam kívül, akit ugyanúgy felbosszantanak a telefonos marketing hívások? Milyen módon lehet ötletesen lerázni őket?

Figyelt kérdés

Néha már úgy érzem, hogy megüt a guta. Amikor végre leülök, hogy kifújjam magam, és megszólal a telefon. És akkor valaki rázendít az ajánlatára welness hétvégére, utazásra, kéményes fazékra, nyaralásra, stb.

A múltkor felhívott egy ilyen marketinges, de olyan pipa lettem, hogy szó nélkül lecsaptam a telefont. Hát még volt bőr a pofáján és visszahívott, hogy megszakadt a vonal. Mondom neki, hogy nem megszakadt, hanem letettem. Erre nekiállt kioktatni, hogy én máskor mondjam meg, hogy nem érdekel az ajánlat, és ne tegyem csak úgy le. Na erre aztán elküldtem a jó édesanyjába. Mégis mit képzelnek ezek?

Szerintem ez már kész zaklatás.


2011. ápr. 1. 15:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Az nem zaklatás. Nekem egy hete valahonnan megszereték a számom, azóta napi 20 hívás jön. Persze egyszer megelégeltem, felvettem, hát ráraktak hívásvárakoztatóra... Mondom a pofám leszakad, ők hívnak, és én várjak rájuk.

Igazából a bosszantó az, hogyha ez pl céges mobil volna, akkor ezzel komoly kárt is okozhatnának. Így szerencsére csak letiltottam az ismeretlen hívásokat (cégesnél azt ugye nem lehet), aztán hívjanak amennyit akarnak...

2011. ápr. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Már nincsen vezetékes telefonunk, pont emiatt. A telefonmarketingesek mellett a telefonjukat kezelni nem tudók is ott vannak a második helyen, volt olyan hónap, hogy 10 téves hívásunk volt. :D

Marketingesek ellen az üzenetrögzítős módszer a jó: felmondjátok a magnóra, hogy akkor veszitek fel a telefont, ha az illető bemutatkozik, és elmondja, mit szeretne. Innentől ti döntitek el, hogy felveszitek -e a telefont.

2011. ápr. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 hippolita ***** válasza:
74%

Csakhogy ezek az emberek sem jókedvükből mentek ilyen fos munkát csinálni, hanem mert kell a pénz a megélhetéshez, és ilyen helyekre szinte mindenkit felvesznek, akinek van egy kis intelligenciája. Számomra is idegesítőek, de bele kell gondolni, hogy őt ezért fizetik, nem jó kedvéből telefonálgat, hanem teljesítményre kapja a bért.

Ők legalább dolgoznak a valamit, nem úgy mint sok ingyenélő. Ismerek olyan tanárt is akit elküldtek leépítéskor, és sehova nem vették fel csak ilyen helyre, neki is megalázó, de a gyerekét el kell tartsa.

Én is dolgoztam ilyen helyen anno. A telefon másik végén is egy ember ül.

2011. ápr. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%
Sajnos nem csak a vezetékes telefonon zaklatnak, hanem a mobilon is. Volt olyan, amikor egy héten keresztül hárman hívogattak felváltva. Egyiket elküldtem, nem sokkal később hívott a másik.
2011. ápr. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Az az igazság, hogy sokat fejlődtek az elmúlt időben. Ha egyértelműen, mégha udvariasan lerázóan is megmondja az ember nekik, hogy nem érdekli, azért tudomásul veszik. Régebben erre nem voltak képesek abbahagyni az előnyök egyre erősödő ecsetelését.
2011. ápr. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Engem borzasztoan idegesitenek, de mar nem sokan hivnak. Van, amikor meglatom, hogy idegen szam hiv (nekunk a vezetekes is kiirja a hivo szamat), akkor nem is veszem fel. Azt olvastam egy volt telemarketingestol, hogy meg kell mondanod feketen-feheren, hogy nem erdekel az ajanlatuk, mert ha nem mondod meg, akkor vissza fognak hivni. Ugy mukodik a rendszeruk, hogy addig kell hivni, amig eselyt latnak arra, hogy megveszed a termeket, ezert erdemes egybol azt mondani, hogy nem erdekel es ugy letenni.
2011. ápr. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
35%

"Ők legalább dolgoznak a valamit, nem úgy mint sok ingyenélő."


En ezt munkanak nem neveznem. Megertem, ha atmenetileg kell valakinek a penz, de a munkakorevel jar, hogy elkuldhetik ot a busba okkal, mert az ilyen telemarketing csak lenyulas, atveres, a penzrol szol, igy engem ne akarjon senki atverni. Nem vagyok koteles idot szakitani ra csak azert, mert neki ez a munkaja. Nem sajnalom ot, ahogy o sem sajnalja felebreszteni az otthon alvo babakat, idoseket es a leheto legrosszabbkor telefonalni akar este 9-kor is! Ugysem veszek tole semmit. Szerinted jobb, ha vegighallgatom a 20 perces monologjat es utana mondom neki, hogy nem? Mindkettonknek idopazarlas. A vilag legalantasabb munkaja.

2011. ápr. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
55%
Hú,nálam tegnap verték ki a biztosítékot. Alapesetben nem zavarnak,kedves vagyok velük,de ez a nö... Mobilnetet akart rám tukmálni. Mondom neki, koszonom,már van egy aktív mobilnet 100am.(500ft) Erre ö, hogy de nem lenne jobb 500megás?regisztrálhatja a szolgáltatást? mondom neki,nem koszonom, nem élnék a lehetoseggel,tokéletesen kijovok a 100megából. erre ö: de ha tobbet msn ezik,facebookozik,akkor nagyon drága ám a forgalmi díj. regisztrálhatja akkor(1500ft). mondtam koszonom,boven elég lenne akár 60mega is,nem szoktam túllépni a forgalmi keretet. aztán mikor megint kezdte,hogy "de ha mondjuk egyszer sokat..." és itt már rátettem. pofám leszakad,h végighallgatom,vagy 3x udvariasan visszautasitom és akkor még nem tudom hanyadjára is rákérdez,hogy akkor aktiválhatja e a szolgáltatást. korábban egy telefonos ajánlat után lettem elöfizetéses,de az ilyen hívásokkal nagyon elszúrják a dolgokat.
2011. ápr. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem pont ma jött az első ilyen jellegű hívás mobilra. Kicsit le is döbbentem, miután a számom titkosított, és a szerződésben kértem, hogy ne legyen kiadható marketing célokra a számom. gyorsan letudtam, de ha ezentúl rendszeressé válnak ezek a hívások, akkor átmegyek trágárba.
2011. ápr. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Látom, nem vagyok egyedül a bosszankodással. Köszönöm, hogy elolvastátok és válaszoltatok! Jó éjszakát mindenkinek!
2011. ápr. 1. 23:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!