Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Régebben udvariasabbak voltak...

Régebben udvariasabbak voltak a férfiak, fiúk?

Figyelt kérdés

mint manapság?


kort és nemet is kérek köszi


2011. ápr. 15. 12:18
1 2
 1/12 Bányai Károly ***** válasza:
Mikor régebben?
2011. ápr. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

1950-80-90-es évekig


...

2011. ápr. 15. 12:47
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha csak arra gondolok, hogy hogy viselkednek velem a korombéliek, és hogy mondjuk a 40 körüliek, már nagy a különbség.

De most is vannak udvariasak. Az a jó, ha valaki megtalálja azt a középutat. mert pl iszonyú, amikor valaki túlzásba viszi az udvariaskodást, az olyan mű, és hülyén érzem magam vele. A másik végleg meg még rosszabb, amikor abszolút semmibe vesznek.


De ha valaki képes arra a kis kedves jellegű udvariasságra, akkor azt igazán lehet szeretni és viszonozni más módon. Csak manapság sokan előbb a viszonzást várják, vagy nem is tudom.


30N

2011. ápr. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem, csak a "rászorulók" voltak normálisabbak.

2 kérdéssel ezelőtt kérdezett egy leányzó, pont az ilyen hozzáállás miatt nem érdemlik meg az udvariasságot sokan.

2011. ápr. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

olvastam azt a kérdést, de én magamat nem sorolnám bele sosem vártam el ,hogy valaki átadja nekem a helyet.

az viszont elég gáz,hogy egy ilyen .....nő miatt általánosítassz :)

2011. ápr. 15. 13:03
 6/12 A kérdező kommentje:
jah bocsi nem értelmeztem a válaszod :DD hát igen, sokan tényleg nem érdemlik meg. én nem várom el m indig, hogy udvariasak legyenek velem ha viszont azok akkor megköszönöm.
2011. ápr. 15. 13:07
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem, nem miatta általánosítok :)

Oda is kommenteltem, de akkor ide is leírom, én szimpátia alapján adom át a helyem. Ha mondjuk egy öreg felrohan a buszra, aztán böködi a lábam a botjával, meg megjátssza, hogy fáj mindene, nem adom át a helyem. De aki nem követelőzik, max mosolyog egyet, egyből kapja a helyet.

2011. ápr. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
a követelezőket én sem szeretem épp ezért én sem szoktam követelőzni, mert felesleges.
2011. ápr. 15. 13:13
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, régebben (még a nagyszüleink idejében) udvariasabbak voltak, de akkor még mások voltak a szokások, más volt a neveltetésük társadalmilag is a fiúknak is, lányoknak is. Akkor még az udvariasságot jobban elvárták, talán fontosabbnak tartották.

De most is vannak azért udvarias férfiak.

Az egyik hozzászólásban nem igazán értem, mit jelent az, hogy a "rászorulók" voltak normálisabbak. Aki nem szorul rá, az alapból hülye, vagy mi? :DD

2011. ápr. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Neem, a rászorulót azokra értettem, akiknek illik átadni a helyet.

És olyan szempontból voltak normálisabbak, hogy nem voltak túl öntudatosak a jogosultságukat illetően (követelőzés).

2011. ápr. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!