Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit kezdtek a gyakran elkéső,...

Mit kezdtek a gyakran elkéső, a megbeszélt időpontot az utolsó pillanatban lemondó vagy azt le sem mondó csak meg sem érkező ügyfelekkel?

Figyelt kérdés
Egészségügyi szolgáltató vállalkozó vagyok. Az utóbbi években egyre gyakoribb az a bosszantó dolog, hogy a megbeszélt kezelést az utolsó pillanatban mondják le, vagy le se mondják, csak nem jönnek el Esetleg utólag telefonálnak, hogy bocsánat. Mások (vagy ugyanezek) pedig rendszeresen negyedórát, néha fél órát késnek. Kíváncsi lennék, Ti hogyan kezelitek ezt a problémát Kérdésem KIZÁRÓLAG szolgáltatókhoz, (kozmetikus, fodrász, masszőr, nyelvtanár stb.), illetve hasonló helyzetekkel találkozó üzleti szereplőkhöz szól. Köszönöm, de a tapasztalattal nem rendelkező külsősök ötleteire nem tartok igényt!
2011. máj. 8. 08:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd, én nyelvtanár vagyok, és ez volt az egyik legerősebb oka annak, hogy abba hagytam a magánórákat, mert rájöttem, hogy magándiákokra képtelenség építeni. Egy az egyben ezt csinálta egy jó része, amit te is leírtál, amikor nekem meg az egész napom be volt táblázva, szóval nagyon mérges voltam miatta, de aztán eljutottam egy olyan pontig, hogy azt mondtam, na ebből elég volt, köszönöm, és pedig jelentős pénztől esek el, az idegeim többet érnek.

Gondolom, te nem szeretnéd abba hagyni, de tudod hogy vanez ... ha szólsz a késés miatt, akkor besértődik és nem megy többet, ha meg tűröd csak, akkor egyre inkább ez fog menni. Szóval ilyen párhuzamot mégis látok.

2011. máj. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 napietus ***** válasza:
100%
én könyvelő vagyok. nekem az a módszerem, hogy az elején szoktatom rendre az ügyfeleket. megmondom, milyen feltételekkel, hogyan tudom őket vállalni. nálam az a rend, hogy a számlákat, bankkivonatokat legkésőbb a tárgyidőszakot követő hó 15-ig, a bérszámfejtéshez szükséges jelenléti íveket, betegpapírokat tárgyhót követő hó 1. napján le kell adni. aki nem hozza délig, arra rátelefonálok, hogy ha 4-ig nem ér ide, akkor már ne is jöjjön, összekészítem az anyagát, és viheti, akihez akarja. 1 olyan volt, akitől így búcsúztunk el egymástól, de nem kár érte. aki ilyesmiben megbízhatatlan, az általában a fizetésben is az, meg az sem lenne jó, hogy a többi, rendes ügyfél beütemezett dolgai csúsznának néhány trehány miatt. szóval szerintem állj a sarkadra, hosszú távon megéri! pl. mond azt a későknek, hogy most már sajnos nem tudod fogadni, mert más be van jelentkezve. kérjen új időpontot. szerintem így leszoknak erről.
2011. máj. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvtanár vagyok én is, és ez hihetetlen bosszúságot okozott nekem mindig is. Vannak nagyon lelkiismeretes diákok, de vannak, akik szó szerint letojnak, sőt kijátsszák, hogy felelősséget érzel irántuk. Volt pl egy szakdolgozatra felkészítendő diákom, aki az első órára eljött, utána 2 hónapig nem jelentkezett (februárban taliztunk, áprilisban adnia kellett volna le a szakdogát). Én kerestem, üzenetet hagytam neki az anyjánál, minden... Aztán kiderült, hogy neki nem feküdt be, hogy most ilyen intenzíven nekifeküdjön bárminek, így húzza, leadja a szakdogát nyár végén. Mondtam, hogy oké, de nem velem... Aki a legalapvetőbb kommunikációs szintekkel nem rendelkezik, és arra nem képes, hogy felhívjon és ezt elmondja, azzal én nem foglalkozom. Ez volt három éve, a kölöknek a mai napig nincs megírt szakdogája, de kb a tizenhatodik tanárt fogyasztja....

És ugyanígy bántam azokkal, akik sorozatosan órát mondtak le. Megbeszéltünk a héten egy időpontot, de neki akkor soha nem volt jó, hanem én szorítsak neki időt egy másik nap... Mindig azzal hitegetett, hogy ez az utolsó alkalom, aztán egyik alkalommal megvártam, míg odafárad az óra helyszínére, és közöltem vele, hogy elmehet a fenébe.

Azóta mindenkivel tisztázom, hogy ha nem szól előző este, hogy baj van, akkor következményei lesznek.

Minderre azért vagyok kényes, mert én az egyetemvárosomba utazom fel megtartani ezeket az órákat.

Szóval éles, elsőre talán nagyon erős és kegyetlen szabályokat hoztam, de aki tartja, azzal érdemes is foglalkozni, aki meg már ott elbukik, hogy órára járjon, azzal feleselges foglalkozni, mert megőrülsz bele.


26/N

2011. máj. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

oké, csak mindez addig igaz, amíg válogathatsz a tanítványok között! de amint rájuk vagy utalva mert pl ebből élsz, akkor megfordul ez a dolog, és bizony kénytelen vagy lenyelni olyanokat, hogy az utolsó pillanatban, sőt utána lemondja vagy le se mondja csak nem jön, aztán én kergetem, hogy mégis mi van. sőt, olyan is volt, hogy csak úgy kitalálta, hogy neki ez mégsem jön be, csak anyuka tukmálta rá a magán órákat, és úgy döntött, hogy ő inkább nem jár, csak éppen ezt velem felejtette el közölni, én meg csak néztem egy darabig, hogy mégis mi van. aztán persze még én éreztem magam hülyén, amiért "kergetem" a diákot, és szó szerint hülyére vesz.


szóval nehéz kérdés, de sajnos amit te is és a könyvelő is írt, az csak akkor megvalósítható, ha van egy jó adag kliens, akik közül te válogathatsz, mert ellenkező esetben valóban idegbeteg leszel a sok nyeléstől, és kénytelen vagy tűrni sajnos.

vagy az én választásom: hogy abba hagytam az egészet a frászba, mert elegem lett, na csak gondolom, ezt nem szeretnéd.

2011. máj. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, teljesen igazad van. Én is gondolok rá, hogy igen, belőlük élek, és ha látom valakin, hogy amúgy normálisan áll hozzá, vagy tényleg nem tehet a dologról, akkor nincs belőle baj, de a többit azért tudom "leépíteni", mert van hallgató bőven, náluk rendesebbek, akik szintén jönnének. Az egyetemen mindig van annyi diák, aki nyelvet szeretne tanulni, vagy korrepetálásra van szüksége, amennyi már sok is. Hiányt eddig nem szenvedtem bennük. :)
2011. máj. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Fodrász vagyok,nekem is az a módszerem,hogy jelentkezzen be az illető mégegyszer,ha elkésik.
2011. máj. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi hozzászólásokat! Úgy veszem észre amúgy, hogy ez az utóbbi években hatalamsodott el igazán, valahogy a linkség "a levegőben van". Nem tehetem meg, hogy klienseket pazaroljak, de az se jó, ha egy idő után már utálja az ember, hogy én pöccre frissen, vigyázzba állok időre, a másik meg megint ki tudja, mennyit késik. És ebben a hangulatban gyógykezelést végezni, vagy relaxált környezetet teremteni nem túl ideális... Egy alkalom oka lehet a helyzet, a második már nagyon gyanús, a harmadik egyértelműen jellemhiba. A le nem mondót én a második alkalom után megkérem, hogy fizesse ki a kezelést, és most tervezem, hogy a negyedórán túli késés beleszámít a kezelési időbe és ki kell fizetni.

Kérem, ha valakinek további megosztandó tapasztalata van, írjon, hálás volnék! Már csak azért is, hogy látom, nem csak én küzdök ezzel...

Persze fontos megjegyezni, hogy a kliensek 80 %-a pontos, korrekt, normális, és öröm velük a kapcsolat, tehát nem tervezem bedobni a törülközőt. Szép napot!

2011. máj. 9. 07:42
 8/10 anonim ***** válasza:

nézd egyszerű a dolog ..

ha megteheted, hogy válogatsz, akkor válogass és szórd ki az olyanokat, akik csak játszanak

ha meg nem teheted meg, akkor sajna kénytelen vagy lenyelni

sztem ilyen egyszerű ez összefoglalva, hiszen nem tudsz mást csinálni sajnos, tudod nem a kínálat diktál ...

2011. máj. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem tudjátok ezeket kijátszani? Ahová én járok (egészségügyi szolgáltatóhoz), ott az elején le volt tisztázva, ha nem (legkésőbb) előző nap mondom le a kezelést, azt is ki kell fizetni, ugyanígy, ha kések, akkor is távoznom kell, ha jön a következő. Tehát csak magamat károsítom meg, ha link vagyok.

Esetleg felkészítő tanároknál is lehetne valami bérlet, és ha nincs ott a nebuló a megbeszélt időben, ugyanúgy fogy az alkalma.. végül is, az aerobik bérlet is ilyen, vehetek x alkalmat, ha nem járom le egy hónapon belül ugrott a maradék.

2011. máj. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönet a további hozzászólásokért!

Nem tehetem meg, hogy válogatok, de mégis rendet kell tennem, mert a stresszt el szeretném kerülni. Ha stresszes vagyok, a korrekt vendég meg azért megy el, mert látszik rajtam, hogy feszült vagyok.

Azonkívül elég rendes egóval rendelkezem, és utálom, ha valaki az én időm rovására linkeskedik. Főleg, hogy én szinte soha nem késekTehát inkább kevesebb, de jó ügyfél, mint a jók között néhány rossz, akik elrontják a napot.

2011. máj. 10. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!