Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szent lélekkel való "betölte...

A szent lélekkel való "betöltekezést" fizikailag, testileg, vagy lelkileg érezni lehet abban a szent pillanatban?

Figyelt kérdés

Ez az esemény konkrétan mikor következik be, a keresztelkedés, /bemerítkezés/ után közvetlenül, vagy attól függetlenül is megtörténhet, illetve ha nincs bemerítkezés akkor nics betöltekezés sem?


Ha valaki ezt már megtapasztalta, és megosztaná ezt az élményt, azt megköszönném! Utána milyen konkrét változást lehet tapasztalni?


Természetesen tisztában vagyok vele, hogy aki felnőtt fejjel eljut odáig, hogy bemerítkezik, az az ember már nagy változáson ment át...


Előre is köszönöm az érdemi hozzászólásokat!


2011. okt. 21. 14:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nincsenek merev szabályok. A szél fúj, ahova akar... :)


A Bibliában is van példa arra, hogy a Szent Szellem betöltött embereket, akik addig még nem voltak bemerítve.


Az érzés is változó: van, aki nem érez semmit; van, aki hatalmas szellemi élményként tartja számon (egyéb "tünetek" nélkül); van, akinek erős fizikai megnyilvánulásban van része. Videón láttam egy érdekes bemerítési alkalmat (nem emlékszem a helyszínre): volt, aki visszaesett a vízbe. :))


Eddig csak az "első" alkalomról beszéltem, de a Szent Szellem természetesen többször is betölt(het)i az embert.

A változások sokszor drámaiak: ajándékok, gyógyulás, szabadulás, erő, békesség, nyugalom...


Ez így jó, vagy mire gondolsz még? :)


Mindenesetre ne félj, ne aggódj, nem lesz rossz. :)

2011. okt. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ó, és bocsánat, de lefelejtettem egy kis ideillő zenét. Ez olyan fullos példa, amikor testileg, lelkileg, szellemileg is érez az ember. :)



Jesus Culture – Dance http://www.youtube.com/watch?v=Nojx6dWEGAE


Suzy Yaraei cover http://www.youtube.com/watch?v=PpAJ7V9GjWI

2011. okt. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a Szentlélek-keresztségkor nem éreztem egyáltalán semmi különlegeset se. Viszont utána néhány hónappal amikor lefeküdtem aludni és félálomban voltam hirtelen betöltött a Szentlélek olyan erősen, hogy alig bírtam fekve maradni. Minden porcikámban éreztem. És legjobban a szívemnél, ott egy egyhe szúró, égető érzést éreztem.

Ha írsz egy privát mailt akkor írok még a részletekről.

2011. okt. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mint Berta is leírta, változó. Én egyfajta meditatív állapotként éltem meg, és általában akkor töltött be érezhetően, amikor dallal dícsértük Istent. Teljesen tudatodnál vagy, de olyan, mintha kilépnél a testedből és valami nagy nagy béke és boldogság tölt be....


Freya

2011. okt. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Semmi köze ennek a vallásokhoz, vagy azok szabályaihoz. A hithez van köze. Ha az elég mély benned, átélhetsz valamit, amin keresztül megláthatod, amit Istennek vélsz. Azért fogalmazok így, mert mindenkinek más istenképe van, és máshogy közelíti meg. Nekem egy katarzisszerű felismerés volt, másnak valamilyen meditációs állapot, megint másnak teljesen más.

A konkrét változás mindössze annyi, hogy attól kezdve a mindennapjaid része lesz az Istenbe vetett hit. Nem a köré épített szabályok, hanem maga a tudat, hogy létezik valami felsőbb hatalom, amitől minden származtatható, nevezzük azt akárninek.

2011. okt. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm szépen a válaszokat!


Kedves Berta nem félek. :)))


Érdekes amiket írtatok.


Egyszer volt egy érdekes élményem, (egyik legszebb!) de máig nemtudom, hogy ez most a szent lélek "munkája", vagy csak egy válasz volt az én imámra...


Ez az élmény után semmi "változás" ami nem tőlem lenne.

Úgy érzem, hogy nem tudok megváltozni. Az előző életemnek hátat fordítottam. Érzem, tudom, AKAROM a változást, de nem változom... Vagy még nem jött el az "én időm"?


Azt szeretném 'tudni', hogy kellene valami viselkedésbeli változáson átmenni utána, illetve nyelveken szólni stb..?


A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:00


Tudsz küldeni privát mailt a kérdésnél ki van írva, hogy: "Privát e-mail a kérdés kiírójának"

2011. okt. 21. 23:07
 7/10 A kérdező kommentje:

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:56


Köszi a választ! Igen! bennem is elég kemény dolgok játszódtak le amikor megtapasztaltam, felismertem az igazságot. Iszonyatos lelki fájdalom és fusztráltság, hogy én menekülni akarok ettől a régi életemtől amit Isten nélkül éltem! Ezt nevezhetjük a bennem munkálkodó szentlélekkel való betöltekezésnek?

2011. okt. 21. 23:15
 8/10 eric_one ***** válasza:
100%

Szia! Ha jól sejtem akkor nem olyan régen tértél meg, és ahogy írod abból látszódik hogy elindult egy folyamat benned. Ha már megtértél, tehát megvallottad és befogadtak Jézus Krisztust a szívedbe, akkor Krisztus Szelleme benned van. Isten a szellemedet élővé tette, és elpecsételte az Ő számára, mint ahogy a nagymama is lezárja a befőttet hermetikusan. :-) Tehát a Te szellemed vagy nevezzük új emberednek, új természetednek az Istentől született és minden ami Istentől van az jó. Az új embered-természeted sosem fog vétkezni, mert nem képes bűnt elkövetni, mert ugye Istentől tökéletes származik csak. Az ó-embered, ó-természeted viszont még él, és az pedig mindig az új-embered ellen akar cselekedni. Ahogy az újemberedet táplálod Isten beszédével, dicséretével és vele való közös élő személyes kapcsolattal, az úgy fog növekedni, az ótermészeted pedig ennek hatására elerőtlenedik. Ez okozhat egyfajta kettősséget az emberben ebben az időszakban, ami akár frusztrálhat is Tégedet. De mindig jól kell döntened mert Tiéd a döntés hogy az új vagy az ó-emberedet fogod "szolgálni". Amikor eljutsz oda hogy Istentől ajándékba kapott hited megerősödik, és Isten vezetésére bízod az életed, és úgymond szellemi emberré válsz (tehát nem lelki) akkor a szellemed meghatározza, átitja a lelkedet is, tehát érzéseidet, érzelmeidet, gondolkodásodat, döntéseidet. Tehát fontos ezen munkálkodni hogy szellemi emberekké váljunk, ezt pedig Isten beszédének és jelenlétének a keresésével, megtartásával, megcselekvésével tudod megvalósítani.


A betöltekezésről röviden annyit mondanék, hogy tulajdonképpen nem az a lényeg hogy érezzünk Istent, hanem hogy higgyünk benne. Tehát ne az érzést keressük és tegyük előre. Tény hogy vannak akik fogékonyabbak, sőt kimerem jelenteni a nők hamarabb betöltekeznek mint a férfiak nagy átlagban. Sokféleképpen töltheti be a Szent Szellem az embereket, akár sírhatnak, nevethetnek, extázisba kerülnek. Ismerek olyat aki megtérése előtt már betöltekezett, van olyan is aki sosem töltekezik de látható a szentség az életében, mások pedig gyakran töltekeznek és mégis az életükben nem látható különösen nagy változások. Ezek az élmények meg tudnak kopni az ember emlékeiben, a csodák sem képesek az embert megváltoztatni, sokak kaptak gyógyulást Istentől és mégis elhagyták a hitéletet. Jó példa erre a 10 leprás története, akiket Jézus meggyógyított, de csak egy ment vissza Jézushoz...

2011. okt. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
fizikailag, testileg, vagy lelkileg lehet érezni? én mind3mat éreztem egyből. nem is tudtam, hogy létezik olyan, hogy nem egyből száll meg valakit :) nem is tudom hogy írjam le az érzést, vagy lelkinek lehet-e nevezni, a lényeg az, h az egész testemet átjárta a forróság
2011. okt. 26. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsónak: Néha csak később jön, nálam például hónapok múlva. Bennem például valószínűleg voltak olyan falak emelyeknek előbb le kellett dőlniük mielőtt a Szentlélek betölthetett. Lehet hogy akkor is egy kicsit később jön az érzés ha valakit a teremben megbotránkoztatna ennek a látványa.
2011. okt. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!