Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem élsz környezettudato...

Miért nem élsz környezettudatos életet, miért nem gyűjtöd szelektíven a szemetet, miért pazarolsz?

Figyelt kérdés

Kérdésem felvetése számomra fontos problémát fogalmaz meg. Érdekel a Te véleményed, mert hiszem azt, hogy az emberek alapvetően jók, és rávehetők a jóra.


Kérlek írd meg, mit gondolsz a környezettudatosságról és a környezetvédelemről?! Köszönöm nektek!


2011. máj. 13. 17:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én gyűjteném szelektíven a szemetet, ha bárhol az albérlet környékén lenne szelektív hulladékgyűjtő :(

Itthon viszont van, és szelektálok is (szóval hétvégén). Nem szemetelek, és nem is pazarlok (az utóbbit nem is nagyon engedhetném meg magamnak:D).

Őszintén szólva nem is értem, mért jó a legtöbb embernek a szándékos környezetszennyezés. Az ismerőseimre, barátaimra is mindig rászólok, ha el akarnak dobni vmit, stb.

2011. máj. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Környezettudatosan élek: szelektíven gyűjtöm a szemetet, és nem pazarlok, persze nekem is vannak rossz tulajdonságaim amikről nehéz lemondani, de igyekszem ezeket ellensúlyozni mással, ha nem így élnék.Nem tudnék nem így élni, mert lelkiismeret furdalásom lenne, hogy terhelem a Földet, így is van, mikor kocsiba kell ülnöm, és csak ketten vagyunk benne.

Úgy gondolom, az emberek lehet, hogy alapvetően jók lennének, de túl lusták hozzá, és nem érdekli őket más, csak saját maguk, ezen belül a kényelmük.

Jövőhéten szombaton lesz az országos TE SZEDD akció, kíváncsi leszek, hány ember megy szemetet szedni, legyőzve a lustaságát, én mindenesre megyek, mert bárki tehet a környezetéért, csak akarni kell.

2011. máj. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek túlterheltek, túl sok problémával vannak elfoglalva. Szerintem ez a gond.


Megfigyeltem, hogy a kiegyensúlyozott, nyugodt emberek gyűjtik szelektíven a hulladékot. Akinek meg nyakába szakad minden, mondjuk beteg gyerek, iszákos férj, munkanélküliség mellett, amikor a végrehajtó ott topog az ajtóban már rohadtul nem érdekli az embert, hogy mi lesz a hulladékkal, vagy a világgal, hiszen már maga is azt fontolgatja, hogyan hagyhatná itt az egészet a francba. Ezt csak az értheti, aki benne van.

És sajnos egyre többen vannak benne.


Biztonságosabb, nyugodtabb élet kellene az egész országban és egyből megváltozna az emberek mentalitása. És mondjuk erősítésnek tegyünk hozzá egy kicsit komolyabb szabályozást is.


Sokan vannak úgy vele, hogy minek kínlódjak vele, én lehet holnap úgyis felkötöm magam.

De ha büntetnék a szemét keverését, és lenne erre egy hatékony módszer hogy megtalálják a vétkeseket, akkor az ember kétszer meggondolná, hogy megéri-e megszegni a törvényt.


Tudom, ezekkel az állításokkal lehetne vitatkozni. És tudom, hogy nem így kéne felfogniuk az embereknek, de így fogják fel, ez tény. Aki élt már kilátástalan helyzetben, amikor nem tudod, hogy holnap lesz e még fedél a fejed felett, akkor nem arra gondolsz mit lesz 100 év múlva, hanem arra hogy életben maradj holnapig, és a szelektív gyűjtés egyáltalán nem foglalkoztat.


Én is csak azóta érdeklődöm a téma iránt, hogy jobb élethelyzetbe kerültem. Szóval jól ismerem a másik oldalt.

Egy nagyon környezettudatos osztrák cégnél dolgozom, és itt tanultam meg, hányfelé is lehet szelektálni a dolgokat. (először bevallom vicces volt, utána már körülményes, aztán rutin vált belőle)


Itthon nem látom az értelmét, mert láttam, ahogy a szeméttelepen összevegyítik, amit az emberek már szelektíven kidobtak. Akkor ennek most mi értelme? Próbaüzem, vagy mi?


Itt van a közelünkben lehetőség leadni a műanyag hulladékot, a textil hulladékot és a fémeket és az üveget. Ebben az a körülményes, hogy más-más helyeken, a lakás pedig kicsi, nem tudom addig tárolni, míg lesz idő kocsiba ülni és elvinni. Emiatt néha becsúszik egy kis "csalás". Ez van, nincs ésszerűsítve a dolog.

Gyógyszermaradékot mindig visszaviszem a gyógyszertárba, a használt elemeket gyűjtőbe és az elromlott műszaki cikkeket se dobom a "közösbe".

2011. máj. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Minek gyűjtsem szelektíven,ha jön a kukáskocsi,és összeöntik az egészet...
2011. máj. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%

Kedves kérdező, én mindent megtennék, amiket itt felsoroltál, de az a tapasztalat, hogy az emberek egyszerűen LUSTÁK foglalkozni ezzel!! Én hiába mondom szüleimnek, hogy gyűjtsünk külön, még külön kukákat is odatettem a többi mellé, mindig kiöblítem a tejes dobozt, levágom a műanyagrészt, külön dobom a kupakot, lekapcsolgatom a lámpákat, gyorsan zuhanyzok legtöbbször hideg vízben úgy, hogy addig nem folyatom a vizet míg szappanozom magamat stb. És a család többi tagja meg nyavalyog, hogy macerás különhajigálni, sokkal egyszerűbb egybe, "úgyis összeöntik", olyanjó folyatni magamon a meleg vizet stb.

És inkább kihajigálnak mindent egybe, pocsékolnak, hordják haza a rengeteg nejlonzacskót ami azon nyomban megy is a kukába. Mert így EGYSZERŰBB

Hát köszi szépen nekik is, meg a többi lusta önző egyénnek is.

2011. aug. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem pazarolok, de itt most nem fogok a szemetemmel kilométereket gyalogolni/autókázni minden alkalommal mikor ki kell dobni, mert itt nincs szelektív.


Ha meg Németországban vagyok, akkor természetesen szelektívelek, nem csak azért, mert kötelező, hanem azért, mert természetes, normálisan működik a rendszer és nem kell össze-vissza szaladgálnom, hogy találjak egy szelektív szigetet, hanem van több kuka, amit annak megfelelően visznek el, hogy mi van benne, nem én járkálok, hogy ugyan hadd dobjam már ki szelektíven valahol a szemetet.


Amúgy van már ahol itthon is alakítják ezt a rendszert, a normális szemét szállítás mellett a lakókat értesítik, hogy mikor milyen szelektíven gyűjtött szemetet szállítanak el, mit lehet bele tenni és melyik színű zacskót használják erre a célra, mert adnak zacskót is a gyűjtéshez. De ez szerintem ritka, mint a fehér holló, így én is szelektíveznék itthon is.

2011. aug. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
36%
Én is kérdezek: mégis minek?
2011. aug. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%

Utolsónak:

Azért, hogy ne legyél teher a környezet számára.

2011. aug. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nálunk a községben elvitték mindenhonnan a szelektív hulladékgyűjtő bigyókat, mert mindig beledobáltak midnen szart, egyéb szemetet, és ezért büntetik az önkormányzatot. MAGYARORSZÁGON nem megoldható, míg az átlag embernek az is megterhelő, hgoy a normál szemétszállítási díjat kifizesse.
2011. aug. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én olyat hallottam, hogy tulajdonképp tényleg csak próbaüzemről van szó, hogy a mai gyerekek megtanulják a szüleiktől, rászokjanak a szelektálásra, és mire felnőnek, a körülmények is meglesznek hozzá, szóval jelenleg csak a betanítás megy. Hogy igaz-e, nem tudom.
2011. aug. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!