Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem élsz környezettudato...

Miért nem élsz környezettudatos életet, miért nem gyűjtöd szelektíven a szemetet, miért pazarolsz?

Figyelt kérdés

Kérdésem felvetése számomra fontos problémát fogalmaz meg. Érdekel a Te véleményed, mert hiszem azt, hogy az emberek alapvetően jók, és rávehetők a jóra.


Kérlek írd meg, mit gondolsz a környezettudatosságról és a környezetvédelemről?! Köszönöm nektek!


2011. máj. 13. 17:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Egyszer úgy döntöttem, hogy akkor mostantól szelektíven fogok gyűjteni. Össze is raktam a kis cuccosomat és korán reggel kutyasétáltatás közben ki akartam dobni a szelektívbe. De nem tettem. Bútortól kezdve széjjelhajigált ételmaradékig minden volt a kuka körül úgy hogy alig lehetett megközelíteni, és éppen akkor borogatta fel a kukákat egy cigány család eladható dolgokat keresve. Mondanom sem kell, hogy nem mertem beleavatkozni. Ráadásul még azt is hallja az ember, hogy ezeket egybe öntik... Mondanom sem kell, hogy elment a kedvem az egésztől.
2011. aug. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

20:29


Nem győztél meg.

2011. aug. 24. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Mert a legközelebbi szelektív hulladékgyűjtő negyed órára volt, de már azt is eltüntették. Egyébként nem szemetelek.
2011. aug. 24. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Én szelektíven gyűjtöm a szemetet.

Mindenkit a környezetemben erre nevelek. Már megoldható nálunk is a szelektív hulladékgyűjtés.

Amióta Magyarországon elkezdték a szelektív gyűjtést, azóta lelkes híve vagyok.

Én már évek óta külön gyűjtöttem.

A lányom, aki Angliában él, /ahol ez már régóta működik/ elcsodálkozott, amikor nem engedtem neki, hogy a műanyag üveget a kukába dobja. Mondtam neki, hogy természetesen szelektíven gyűjtjük a hulladékot.

Azt mondta, anyu, te egy csúcs vagy!

Én is hallottam olyant, hogy összeöntözik a szelektíven gyűjtött szemetet.

De úgy gondolom, ettől függetlenül én megteszek mindent a környezet védelme érdekében. Ha más nem, az az ő hibája és nem az enyém.

Soha nem értettem azt a felfogást, ha más csinálja, vagy éppen nem csinálja, én miért nem vagy éppen miért csináljam?

Menni a többség után? Ha száz emberből 1 azt mondja, hogy én igenis külön gyűjtöm a szemetet, 99 pedig azt, hogy hülyeség, mert úgyis egybe öntözik, én inkább legyek az az egy ember, mint a 99.

Szerencsére a munkahelyemen is megoldható a szelektív gyűjtés. Ez egy bevásárló központ /Interspar/.

Ezt én örömmel fogadtam és be is tartom. Nemrég kaptunk egy műanyagpréselőt. Örömmel látom, hogy sokan használják.

Ha vásárolok, a péksüteményt soha nem teszem nejlonba, hanem papírzacskóba.

A pénztárnál nem örülnek neki, mert kívülről nem lehet látni, hogy mi van benne.

De már megszokták.


Lassanként az egész lakásban kicseréltem az égőket energiatakarékos égőkre, a vizet pedig nem folyatom feleslegesen.

Én úgy gondolom, hogy minden egyes ember tud tenni a környezete védelmében, és ha ezeket összeadjuk, annak már látható eredménye is lehet.

2012. jan. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%

Ezt már másik kérdésnél is írtam, de ide is passzol:

Én világ életemben utáltam az ilyen kampányjellegű, felkapott dolgokat. Ami a környezettudatosságot illeti, soha nem pocsékoltam semmit sem értelmetlenül, sosem szemeteltem és sosem szennyeztem feleslegesen a környezetet régen sem, függetlenül az ilyen "most mindenki legyen zöld" felkapottságoktól.


Azért, mert most ezt divat lett pufogtatni, azért nem változtattam az életviteli szokásaimon. Tehát mivel én divatirányzatoktól és kampányfeladatoktól függetlenül is ésszerűségre törekedtem, így ez eztán is így lesz, de mondom, nem érdekel, hogy éppen mit kapnak fel.


Amúgy meg ha baj, hogy kocsival járok, akkor ne lehessen, tiltsák be a magánemberek autóhasználatát, ne lehessen autót és benzint venni magánembernek és kész. Ha baj, hogy szemetet dobok a kukába, akkor ne gyártsanak olyan csomagolást ami környezetszennyező.


Nem lehet mindent az ember nyakába tolni felelősségként.


Azoké a legfőbb felelősség, akik engedik, akik hagyják, hogy az emberek olyan dolgokhoz jussanak, amik fogyasztásával/használatával szennyezik a környezetet.


A kérdés olyan, mintha valaki épít egy wc-t, tudja, hogy mire fogják használni, aztán meg panaszkodik, hogy büdös van körülötte.

2012. jan. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!