Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kalózók tálalási/étkezési...

Kalózók tálalási/étkezési szokásai? Sürgős!

Figyelt kérdés

Az iskolában kellene olyan feladatot csinálni hogy egy asztalra úgy megteríteni mint a kalózok régen, az érdekelne hogy tudnátok e képet, leírást vagy akármi kis infót adni

hogy milyen lehetett ott egy ebéd?

Mik voltak az asztalon?

Milyen terítő stb?

Köszi!


2011. máj. 18. 16:29
 1/5 tetris ***** válasza:
100%

Kalózos ebéd? Valami hajódekoráció elkelne. Talán egy fekete halálfejes zászló lehetne az abrosz. Egy lóripapagáj is kéne az egyik szék támlájára. Plüss, vagy papírállat is jó lesz.

Biztos sok halat, rákot, kagylót ettek, és vedelték a rumot. Hordócska "rum" felirattal meg néhány borosüveg sztem jó lenne. Ami nem igazán lehetett, az a sütemény, és a salátafélék.

Talán legyen az asztalon egy tál is, benne kagylóhéjakkal, rákpáncéllal. Ezt talán papírból is össze lehet valahogy ügyeskedni. Mert ezt megvenni elég drága mulatság.

A köret szerintem leginkább rizs lehetett. Vszeg nem ismerték a kiskanalat, inkább bicskával, vagy tőrrel vagdalták fel a húst. Nem hinném, hogy szalvéta lett volna.

2011. máj. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hús meg rum odahányva egy mocskos tányérra. XD Nem nagyon foglalkoztak ilyenekkel, és tekintve, hogy elég egyoldalúan és egészségtelenül táplálkoztak, skorbutot is kaptak. Terítő?! XD Ki a fene talál ki ilyen feladatokat? Az megérdemelné, hogy úgy egyen. Sőt, még virágot is tettek az asztalra, meg minden. :D

Hát stílusban javaslom a kicsit kopottas, fa dolgokat, díszítés nem hiszem, hogy kell, és a kaját se kell túlspilázni, elvégre nem sok lehetőségük volt. a rizs még belefér, bár a tengeren tuti nem főzöcskéztek. :D

(mellesleg milyen asztalon? :D) Szerintem vegyél alapnak egy régi ócska hajót, és onnan indulj ki. Hát... sok sikert. Csupa értelmes dolgot tanítanak, látom. :D

2011. máj. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, a halat kihagytam. :D Esetleg háló és horog?
2011. máj. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 tetris ***** válasza:
100%
Lehet otthon fatál, vagy nagyobb vágódeszka. Olyasmin ettek szerintem is.
2011. máj. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenki! (y)
2011. máj. 19. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!