Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csúnya beszéd lány szájából,...

Csúnya beszéd lány szájából, szerintetek? Tanácsok?

Figyelt kérdés

Apám szokott káromkodni, nem dühből, hanem csak így beszél néha. Anyám se veti meg a csúnya beszédet, ha olyan dologról beszél, amin pl. felháborodik. Tinilány koromban én is átvettem ezt, de aztán felismertem, hogy milyen visszataszító, és próbáltam visszaszorítani a lehető legjobban. Persze kisebb káromkodások kicsúsznak néha, olyanok pl. hogy "rohadt életbe"...


Szóval mit gondoltok arról, hogy a lányok/nők is káromkodnak? Mert úgy látom sokakat nem is zavar... És milyen szolidabb káromkodásokkal léteznek, amiket használhatnék esetleg? Nem "kutya fülére" gondolok, hanem ami ma is helytáll. Vagy abszolút szorítsam ki a csúnya beszédet? Mi az amit egy lány szájából abszolút nem szerettek hallgatni?


2011. máj. 26. 12:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
egy lány szájából abszolút visszataszitó, a ge..i fassz....ó baz...g kúr....a...any....d megd...k ke...l szo.....e és még sorolhatnám délután 5-ig!
2011. máj. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Jóska Pista Sanyi ***** válasza:
78%

Hát lehet azért néha egy egy kis rövid qrva életbe vagy hasonló, de azért nem légy kocsis. Néha egy-egy rövid szerintem a legtöbb embert nem zavarja.

De ezek a hosszú magyaros körmondatos cifraságok már inkább :D Vagy ha túl sokszor csinálod.

De ha valaki túl gyakran tolja a csúnya beszédet az sokakat irritál, nemtől függetlenül.

2011. máj. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%
Pontosan annyira elfogadható, mint a fiúk szájából. Ne a nemed döntse el, mennyire kulturáltan beszélsz. Majd ki fogod tapasztalni, mindig a társaságodhoz és az alkalomhoz illik alkalmazkodni, ennyi.
2011. máj. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt a fűzfán fütyülős rézangyalát!


Én is szoktam káromkodni, de általában csak akkor, ha nagyon dühös vagyok. Vagy ha valami felháborít, de egyébként nem használok káromkodásokat rendszeresen. B.ssza meg helyett inkább pl. basszus.

2011. máj. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem is elég gáz, bár néha nekem is kicsúszik a számon 1-1. Azzal nem értek egyet, hogy ugyanannyira visszataszító egy lánytól, mint egy fiútól - szerintem nem így van, főleg mert egy lánynak sokkal finomabbnak kell lennie.

Az én kedvenc "lájtos" káromkodásom az hogy "a manóba", ez tök cuki, a némettanárom javasolta, miután egyszer olyat mondtam véletlen előtte, amit nem kellett volna:)

2011. máj. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Ha valami/malaki nagyon felb@ssza az agyam akkor káromkodok de nem jellemző :)

Lányoknál,nőknél inkább a "f@szom"ozás zavaró.

és nemtől függetlenül ha sokat koromkodik valaki az nem túlmegnyerő.

2011. máj. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
f@aszom gec...i ha ideges vagy te is elkáromkodot magad! nem???
2011. máj. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem belefér a "basszus", a "fenébe", a "francba". De csak néha, ha a helyzet úgymond megkívánja. De amióta kislányom van, rászoktam arra, hogy "a betyárját". Neki ez is elég ijesztő.
2011. máj. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen nem is káromkodás, de azért lehet annak használni, hogy ajóéletbe!
2011. máj. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
37%
engem nemzavar, úgy beszél ahogy akar. csak szavak.
2011. máj. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!