Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Adott egy idősebb férfi (45)...

Adott egy idősebb férfi (45) és egy fiatalabb nő (30). Kinek kell kezdeményeznie a tegeződést?

Figyelt kérdés
2011. jún. 1. 15:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
A férfi ebben az esetben(sem) kezdeményezheti!
2011. jún. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
köszönöm:)!!!!!!!!
2011. jún. 1. 15:46
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Fogalmam sincs, hogy van ez az etikettben, de szerintem az idősebbnek kellene elkezdenie, ha férfi, ha nő. Manapság egy harmincéves nő nem fog megsértődni azon, ha egy idősebb férfi tegezi.
2011. jún. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A nőnek kell kezdeményezni.
2011. jún. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 napietus ***** válasza:
100%

a nő kezdeményezi mindig, kivéve ha a férfi 2 generációval idősebb a nőnél (nagypapája lehetne), vagy sokkal magasabb státuszú. pl. a 65 éves vezérigazgató felajánlhatja a 20 éves portás lánynak, hogy tegezze nyugodtan, míg fordítva ez furcsán hatna.


de ebben az esetben egyértelműen a nő.

2011. jún. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Ez úgy jött, hogy az utcában van egy család.Anyukával jóban vagyunk,együtt sétáltatjuk a gyerekeket.Apukával ritkán futok össze,de furán jön ki a magázódás.és nem tudtam eldönteni,hogy kinek kell kezdeményeznie a tegeződést!
2011. jún. 2. 13:39
 7/15 napietus ***** válasza:
nyugodtan kezdeményezd Te.
2011. jún. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%
Jól nevelt férfi. Biztos neki is kellemtlen a magázódás, de rád vár, hogy kezdeményezz.
2011. jún. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
69%

A nő a pokolban is nő ,ha fiatalabb ,ha idősebb. És egy férfi soha nem tegezhet le egy nőt engedély nélkül. Akármilyen bunkóság is a divat irányzat manapság. A magázódás nekem kimondottan tetszik,olyan nagyon magyar. Régen még a házastársak sem tegeződtek.

Volt egy mondás" ha megengedném ,hogy letegezzen, akkor talán le is k...zna."

2011. jún. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem pedig ki kellene ölni a köznyelvből a magázódást, ahogy a skandinávok tették 30 évvel ezelőtt. Egy csomó kellemetlenség elkerülhető lenne így.
2011. jún. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!