Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek hogyan háláljam...

Szerintetek hogyan háláljam meg annak az ismeretlen idegennek a jóságát, aki visszaszolgáltatta az elhagyott telefonomat?

Figyelt kérdés
Mit és hogy illik, kéne, praktikus? Csak a telefonszáma van meg, ráadásul nem is én találkoztam vele, hanem egy ismerősömnek adta vissza, akkor felhívtam utána rögtön és megköszöntem, kérdeztem is tőle, hogy hogy hálálhatnám meg, de azt mondta, sehogy, ugyan, hagyjam, de úgy érzem, kéne vmit... Ja, és külföldön vagyok amúgy (vagyis pl. Túró Rudi nincs erre...)
2011. jún. 5. 23:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem sehogy. Főleg hogy már megköszönted udvariasan, és még pluszban külföldön vagy.


Esetleg amit még én tennék, hogy küldenék neki egy virágcsokrot mms-ben (hisz ugye csak a telefonszámát tudod, semmi mást), és egy pár köszönő sort, de ennél több tényleg nem kell, (nehogy tehernek kezdje érezni a "hálálkodást". :)

2011. jún. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

:)


Sehogy, csak próbáld meg felfogni, hogy már nem MAGYAROK vesznek körül...

2011. jún. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ilyenkor minimum illik pénzt adni, kisösszeget... te is boldogabb leszel.
2011. jún. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Léteznek még önzetlen emberek. :) Mivel már megköszönted neki, ő már lezártnak tekinti az "ügyet". Tégy te is így.
2011. jún. 6. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Igazából azért foglalkoztat még mindig a téma, mert elsősorban szerintem kíváncsi vagyok rá, hogy milyen ember lehet egy ilyen (jó fej :D), és már amikor beszéltünk is rá akartam beszélni, hogy találkozzunk, gondoltam, meghívom egy sörre vagy mittomén, de aztán annyi minden sürgős dolog volt közben, hogy le kellett tennem (pl. a kiesett négy-öt óra alatt egy csomó nem fogadott hívás, meg közben is hívtak, meg mennem kellett vhova, ami akkor még pont esélyes volt, hogy talán mégsem kell lemondanom), és szóval már úgy is hálálkodtam pár percet, de mindenképp kíváncsi lennék rá, viszont azért elmentettem a telefonszámát (a nevét nem is tudom). Mondjuk ez most már lassan egy hónapja lesz, ami rájöttem, nem is olyan nagy baj, a meglepetés erejét is fel lehet használni, mert pl. ő már tuti nem emlékszik rá.

Talán ha kinyomoznám a száma alapján a nevét/címét és oda küldenék vmit (virágot/bort/csokit)...? Bár attól én még persze nem ismerem meg... Vagy tényleg felejtsem csak el...?

Mondjuk így egy hónap után egy mms-virág szerintem kissé gagyi lenne :), kár, hogy akkor nem jutott eszembe...

2011. jún. 6. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!