Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha ismeretlen szám hív mit...

Ha ismeretlen szám hív mit mondjak a telefonba, amikor felveszek?

Figyelt kérdés

Tessék, X Y vagyok.

Igen, itt X Y. Vagy mit?:D 18 éves lány vagyok.


2011. aug. 9. 10:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
én halló tessék-ezni szoktam, esetleg a nevet mellé, mert úgyis azt fogja kérdeni h "xy-t keresem"
2011. aug. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
én csak annyit, hogy igen? vagy igen tessék.. úgyis mondja, hogy kicsoda :D L/18
2011. aug. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én belemondom a vezetéknevem, aztán várok, mit fog válaszolni az illető, aki a vonal túloldalán van.
2011. aug. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerösöm egyszer amikor hívták, beleszólt h te ki a f.asz vagy, aztán kiderült h a haverja anyja volt. :D

Tehát, ilyet ne. Amúgy 'halló' vagy amit a többiek írtak. Egyébként én nem szoktam felvenni ha ismeretlen hív.

2011. aug. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%

"halló, tessék"

am sok ismerősöm van, aki az utolsó kommentelő elvei alapján él "én nem veszem fel, ha ismeretlen hív"

mindig elmagyarázom ilyenkor, h ez miért nagyon buta felfogás...

ne adja az Isten, de bármikor előfordulhat, hogy egy rokonod vagy barátod van bajban, esetleg baleset érte.. de a saját telója lemerült, vagy elhagyta, stb.. és akitől sikerült szereznie telót, az nem közölte Vele, h a szám nem fog megjelenni a hívott fél kijelzőjén

tehát ezzel azt akarom mondani, h inkább fogadjatok minden hívást. hiszen, ha kiderül, h csak félrenyomtak, vagy rád akarnak erőltetni utazást, terméket, stb.. 2 mp-be se telik, h kinyomd.. de ha segíthettél volna vkin, aki csak Rád számított, akkor lehet, h egész életedben gyötörni fog a lelkiismeret, h miért nem vettem fel..

2011. aug. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Mindig igennel veszem fel a telefont akkor.
2011. aug. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
93%
X. Y. vagyok, Rezeda u.9., kulcs a lábtörlő alatt:)
2011. aug. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam, hogy "Tessék, XY" (teljes névvel)
2011. aug. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
Teljesen mindegy, mit mondasz. Ahogy csinálnád olyan ismerős számnál, aki nem annyira közvetlen, mint családtag, legjobb barátnőd. Pl. tanár ha hívna :)
2011. aug. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 rémuralom ***** válasza:
Nőgyógyászat, tessék.
2011. aug. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!