Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért mondják azt, ha valaki...

Miért mondják azt, ha valaki felcserél egy számot, hogy ZSIDÓ SZÁM? Pl 56 - 65.

Figyelt kérdés
2011. jún. 8. 13:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

erről nem hallottam, de van egy ilyen régi Stirlitzes vicc, lehet, hogy ebből jön:


A német szerveknél faji tisztasági intelligenciatesztet dolgoznak ki.


Bizottság: Mondjon egy kétjegyű számot!

Első jelölt: 67.

Bizottság: Na és miért pont 67? Miért nem 76?

Első jelölt: Nem! 67!

Bizottság feljegyzi: "erős, árja jellem".


Jön a második jelölt.

Bizottság: Mondjon egy kétjegyű számot!

Második jelölt: 53.

Bizottság: Na és miért pont 53? Miért nem 35?

Második jelölt: Hát, lehetne éppen 35 is.

Bizottság feljegyzi: "árjához közeli jellem".


Jön a harmadik jelölt, Stirlitz.

Bizottság: Mondjon egy kétjegyű számot!

Stirlitz: 44.

Bizottság: Na és miért pont 44? Miért nem... Na, Stirlitz, elég volt ezekből a hülye zsidó trükkökből!

2011. jún. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
EZ JÓ!
2011. jún. 8. 13:53
 3/6 napietus ***** válasza:
engem is érdekel, miből ered. lehet, hogy tényleg a viccből, amit az első írt.
2011. jún. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig onnan ered a kifejezés, hogy "megzsidózta" a számot, hogy a zsidó kereskedőkről, üzletemberekről elterjedt nézet, hogy fukarak. És ha megkérdezed tőle, hogy "mennyivel tartozom?" akkor ha pl. 56-al, akkor 65-öt mond, és ha észreveszed, akkor annyit mond, bocsánat véletlenül felcseréltem a számot.
2011. jún. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
mert irigy a nagyobb szám a kisebbre
2011. jún. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 panamon válasza:
A zsidó szám úgy tudom számvitelből származik. Úgy tudom, hogy amikor még nem programok csinálták az ellenőrzések nagy részét, akkor különböző ellenőrzési technikák voltak a főkönyvek átnézésére és összegzésére. Itt volt egy olyan hiba, ha valahol technikailag elrontott a könyvelés év közben egy könyvelést záráskor felcserélődtek a számok és erre mondták, hogy zsidó szám. Valószínűleg a jobbról balra olvasásból származik.
2016. márc. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!