Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Fontosnak tartjátok a templomi...

Fontosnak tartjátok a templomi esküvőt és a keresztelést? Tartózkodtok a keresztetlen egyénektől?

Figyelt kérdés
Csak egy érdeklődő 17 éves lány vagyok... Aki nincs megkeresztelve.
2009. márc. 25. 06:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vagyok megkeresztelve. Katolikus egyetemre járok, de ott sem érdekel ez senkit. Engem is hidegen hagy, hogy miben hisz az illető, mit tart fontosnak ezen a téren.
2009. márc. 25. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem ítélek el senkit, aki nincs megkeresztelve. Mindenki szuvenír joga, hogy hogyan dönt, illetve szülei hogyan döntöttek. Én nem vagyok vallásgyakorló, de hiszek Istenben. Egy évben egyszer (Karácsonykor) mindig elmegyek az esti misére, meg vagyok keresztelve és volt templomi esküvőnk is. Gyermekünk még nincs, de biztosan meg lesz/lesznek keresztelve.
2009. márc. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Senkit sem lehet arra erőltetni, hogy keresztelkedjen meg. Én meg vagyok keresztelve, voltam elsőáldozó és bérmálkozó, volt templomi esküvőm, de ez nem azt jelenti, hogy jobb vagyok vagy jobbnak tartom magam azoknál, akiknek ez nem volt. Nekem személyesen fontos, hogy én meg vagyok keresztelkedve, de mást sosem erőltetnék.
2009. márc. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem kereszteltek meg születésemkor, szerintem szüleim legjobb döntése volt. Gyűlölném, ha születésemtől kezdve belekényszerítenének valamibe.


Amúgy most sem vagyok megkeresztelve és nem is leszek. Nem látom okát, hogy miért kellene.

2009. márc. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Két nagyon különböző dolgot kérdeztél.

Nekem fontos a templomi esküvő, fontos a keresztelés. De ennek semmi köze a viszonyomhoz más emberekhez. Tehát nekem teljesen mindegy, hogy valaki meg van-e keresztelve vagy nincs, eszembe nem jutna ez alapján megítélni valakit.

Ha a kérdésed párkapcsolatra irányult, akkor a válaszom az, hogy a párom elvált volt templomi esküvővel, tehát nekünk nem volt templomi esküvőnk. Nekem fontos lett volna, de ne lehetett. Sajnáltam.

A gyerekeink meg vannak keresztelve. Se a vallásomban, se a páromhoz való kapcsolatomban ez nem befolyásolt, egyszerűen így alakult.

2009. márc. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%

Meg vagyok keresztelve (reformatus), de egyaltalan nem neveltek vallasosnak, szerintem ez nalunk csak affele hagyomany maradt, amit illik betartani.


Bar hiszek Istenben, es imadkozni is szoktam, nem jarok templomba es nem vagyok tulbuzgo hivo sem. Szerintem en mashogy hiszek, mint ok, kicsit sajatosan.


Igy oszinten bevallom, hogy a templomi eskuvot nem Isten miatt preferalom, hanem mert szep es meghitt. Ettol fuggetlenul szerintem nekem nem lesz.

2009. márc. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

én 8.07

Nagyon zavar a második része a kérdésednek. "Tartózkodtok a kereszteletlen egyénektől" Olyan a megfogalmazása, mintha egy szektás füzetecskéből olvastad volna ki.

Nem "egyén" aki kereszteletlen és semiki emberfiától nem kell "tartózkodni".

2009. márc. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Soha nem jért még a kezemben sem szektás füzet. Semmiféle vallást, imádatot nem követek, ne aggódj értem :) Csak már féltem, mert tudom, milyen fejhezvagdosások tudnak menni az oldalon...


Köszönöm az eddigi válaszokat. Szerintem is szép és meghitt a templomi esküvő, de valószínű, hogy nekem soha nem lesz olyan... Majd esetleg megoldom valami tisztáson, réten, parkban megrendezve :)

2009. márc. 25. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!