Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért hordanak a mamák kendőt?

Miért hordanak a mamák kendőt?

Figyelt kérdés
Miért hordanak az idős nénik kendőt
2011. jún. 28. 00:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért ne?
2011. jún. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Régi szokás.

Az asszonyok hordták előre kötve (persze nem mindig) ezzel jelezve hogy házasok vagy mittudomén :D

2011. jún. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Hajhullás, megfázás ellen. Legalábbis ismertem olyan nénit aki emiatt hordta. De ennek mi köze a szexhez? :D
2011. jún. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igazából néha eszembe jutnak ilyen kérdések.

Nektek nem szoktak?

Amúgy rossz csoportba tettem fel. sorry

2011. jún. 28. 13:50
 5/8 tetris ***** válasza:
Régi szokás ez. A kendős asszony házasságban él, és a hosszú haját kontyba fésülte. Az eladó lány pártát viselt, és hosszú fonott copfot hordott. Ebből van a mondás is, aki nem ment férjhez, az "pártában maradt". Aki férjhez, ment, annak "bekötötték a fejét".
2011. jún. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 bromkrezol ***** válasza:
Ezen akkor töprengtem el, mikor azon ment a vita, hogy milyen furcsa, hogy a muszlim nők kendőben járnak. És rádöbbentem, hogy dédnagyanyám soha nem lépett ki az utcára fedetlen fővel, és a piacon a nők nagy része kendőt hordott
2011. jún. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%

Régen ez volt a szokás. Ők fiatalabb korukban is kendőben jártak.

Képzeld el hogy a mostani fiatal lányok öreg korukban pántos pólóban lesznek és farmer rövidnadrágban.

A fiúk meg öregkorukba is DC pólóban lesznek Fullcap-el a fejükön:D

2011. jún. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Anyomika ***** válasza:
Azért hordanak hogy amikor az elektromos biciklijükkel repesztenek ne legyen kócós a hajuk.
2011. júl. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!