Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak nekem idegesítő a "Mennyi...

Csak nekem idegesítő a "Mennyi volt? " kérdés?

Figyelt kérdés

mióta eszemet tudom, bánt ez a kérdés, de nem minden esetben.

Pl. Hozom haza a lavórt, szomszédasszony: Mennyi volt, nekem is kéne vennem- Ez az a kérdés, ami teljesen természetes, miért ne mondanám meg?


Viszont van a másik eset, amit nagyon de nagyon utálok, amikor nincs semmi jelentősége az illetőnek, hogy mennyi volt, egyszerűen csak meghal ha nem tudja, és esetleg még csámcsogni is akar rajta.

pl. Mikor autót vettünk sokan kérdezték, hogy mennyi volt. Szándékosan nem akartuk elárulni, mert akkor jaj, miből volt rá ennyi pénzetek, de jó nektek hogy ennyi pénzetek van, biztos hitel, na szóval elegem van azokból, akiknek amúgy sincs semmi köze hozzá, és megkérdezi.


Azt figyeltem meg, viszont, hogy ez általános dolog az embereknél (elnézést, aki nem ilyen).


Szerintem azonban illetlenség megkérdezni a legtöbb esetben (kivétel, amikor tényleg érdekel vkit az ára vminek, mert esetleg neki is kell vagy ilyesmi). De azt is lehet kultúráltan, nem?


Bocsi, hogy hosszú, de mégegy: Ismerősőm, aki sose hord szoknyát, megkérdezte, mennyi volt az új szoknyám, megmondtam, hogy 3ezer forint, erre ő: Én nem adnék annyit szoknyáért, nem is veszek szoknyát. Én meg mérgemben azt mondtam: Akkor egyáltalán miért kérdezted meg? És még ő sértődött meg...


2011. jún. 30. 10:59
 1/9 napietus ***** válasza:
100%
szerintem is illetlenség, én nem is kérdezek ilyet, csak ha tényleg érdekel (mert pl. én is most szeretnék olyat venni).
2011. jún. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek veled, szerintem is tapló dolog ilyet kérdezni. Ha érdekel, max. akkor kérdezem meg, de akkor több adatot is (hol vette, volt-e más színben stb.)
2011. jún. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mi volt nagyon tapló? Csináltam tetoválást, munkatársam rögtön. mennyi volt? Megmondtam 22 ezer, erre a következő kérdés: tudsz kölcsön adni?

Megjegyzem nem is vagyunk olyan jóban, és párom fizette, karácsonyi ajándék volt, nekem nem tellett volna rá.

Én se szeretem az ilyen embereket. Sokszor gyűjtök drágább dolgokra, de hónapokat, és aztán meg nyamnyognak rajta, hogy nekem mennyi pénzem van, holott csak nem *aszom el.

2011. jún. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
28%
Nem mellékes, figyelj fel a lényegre: azért vannak annyian, akik ilyesmit kérdeznek, mert Te ilyen körökben forgolódsz !!
2011. jún. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Bocsi, hogy a Föld nevű bolygón élek. Nem azt mondom, hogy mindenki, és nem is a társaságomban történik ez, elhiheted! Nem ilyen barátaim vannak, de az ember nagyon sok mindenkivel találkozik, aki ne a barátja. Pl. múltkor buszon egy csaj aki mellém ült, megkérdezte, hova megyek, mondtam haza, kérdezte, kivel lakok, mondtam férjemmel, kérdezte, albérlet, mondom nem, saját. Erre ő és mennyi volt?


Most arról konkrétan nem tehetek, hogy busszal kell utaznom, és mellém keveredett egy ilyen.


Szóval nem hiszem hogy én tehetek arról, hogy ilyen kérdéseket kapok, hanem a többség ilyen. (tisztelet a kivételnek!)

2011. jún. 30. 12:32
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Itt meg mindig a másik zsebében akarnak turkálni, és iszonyatosan irigyek is.

Folyton kérdik: "Hogyhogy bekerültél az XY céghez? Mennyi a fizud? Biztos sok pénzt kapsz ugye? Mondj már valamit!"


Elegem van ezekből az emberekből. Ha válaszolok nekik, elkezdenek sopánkodni, meg irigykedni, még akkor is, ha igazából nincs is miért irigykedniük. Aztán fél nap alatt tud rólam mindent az egész falu.

Ha meg nem válaszolok, vagy azt mondom pl.: Rózsi néni 55 éves létére nem hallotta még, hogy más zsebében nem illik turkálni? --> Erre bezzeg ő van felháborodva. És pár óra múlva meg azt hallom vissza, hogy milyen bunkó gyerek vagyok, pedig ő csak érdeklődött.


Nem zavarna, ha 1 max 2 alkalommal kérdezné meg, de minden új esetnél, és nem csak munkánál ezt csinálja. Ha elcseszte valaki az életét, miért sajnálja mástól az előrehaladást?

2011. júl. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 napietus ***** válasza:

egyébként van, amikor hazudok tapintatból. pl. ha egy volt osztálytársam, akiről tudom, hogy napi megélhetési gondjaik vannak és 4 gyereke, megkérdezi, mennyi volt a felsőm, nem mondom meg neki, hogy pl. 7 eFt, hanem azt mondom, nem is tudom, turiban vettem, kilóra volt (ami lehetne akár igaz is, mert ott is vannak márkás cuccok). és akkor elbeszélgetünk, hogy hát, igen, ki kell fogni, ő is túrt múltkor egy márkás eztésezt a gyereknek. ha meg őszintén megmondanám, csak rossz érzése lenne szegénynek és az én házamban ne érezze magát senki rosszul :)


szóval az udvariasság néha jellemtelenné teszi az embert, mert hazugságra bírja, de még mindig jobb, mint belegázolni a lelkébe valakinek, aki ráadásul a vendégünk.

2011. júl. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

utolsónak:


Teljesen igazad van, ha egy vendégről van szó. De ha az utcán kérdezősködnek, ráadásul még mások előtt is, azt nem szeretem. Meg nyilván én sem szeretek megbántani egy vendéget, vagy ha én vagyok vendégségbe. Ott azonosulni igyekszem az ottani emberekhez. PL.: ha nekik nem futja új gépre, és azt mondják, hogy lassú a mostani, nem fogok előttünk villogni az új, hiper szuper gépemmel. Egy közelebbi ismerős, aki beenged magához, vagy feljön hozzám más stílust érdemel, mint azok akik csak írigykedés céljából kérdezősködnek, ráadásul csak látásból ismerem őket.

2011. júl. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen, én azokra gondolok, akiknek van pénzük, csak elszórják, de tőlem sajnálják a kocsit....


Mindegy, most nyugodt vok, csak anno felhúztam magam.

2011. júl. 6. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!