Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy kell kézcsókot adni?

Hogy kell kézcsókot adni?

Figyelt kérdés
Úgy szakszerűen, hogy ne tolakodó legyen, de ne is félénk.
2011. jún. 30. 23:16
1 2
 1/14 napietus ***** válasza:
47%
ez nem igazi csók, tehát éppencsak érinti az ajkad a kézfejét. hangsúlyosan a kézfejét, és nem följebb. a kezét fogod meg, nem a csuklóját, pláne nem az alkarját. és ne cuppanjon.
2011. jún. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 napietus ***** válasza:
60%
püspöknek: féltérden állva, és a gyűrűt csókolod meg :D de gondolom itt nőről van szó, nem egyházi méltóságról :D
2011. jún. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem cuppogsz, nem cicegsz. A kézcsók hangtalan, határozott, és nem nyálas.
2011. jún. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ja és vigyázz, hogy ne a tenyér legyen és ne a csukló belső oldala, mert a fal adhatja neked a másikat!


Előző

2011. jún. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb helyen nem igen tolerálják és kedvelik a nők.


Amúgy, ha mégis helyzet van:

- Eleve a nő úgy adja a kezét, hogy a kézfogásnál a kéz háta felfele néz és így helyezi a te kinyújtott kezedre.

- Nem megmarkolni, csak finoman megfogni.

- Felemeled és közben előre hajolsz, így lényegében meg is hajolsz a nő előtt, majd kb félúton (nem túl magasra emelve kezet és nem túl meghajolva) megcsókolod a kezét. - Gyakorlatilag ajakkal érinted, nem nyálazod, miközben szemébe nézel.

Ez utóbbiban lehetnek kultúra körönként eltérések, ahogy abban is, hogy a nő is kicsit megereszkedik köszönés viszonzása ként vagy nem.

2011. jún. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 napietus ***** válasza:
59%
egyébként én kedvelem :) persze azt nem, ha valaki könyékig összenyal kézcsók címén..
2011. jún. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nagyon romantikus! :-)))
2011. jún. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%

Nekem párom szokott adni és imádom!

Csak ugy elveszi a kezem, vagy kocsiba szokott, ha nem tud rendes puszit adni. Vagy ha épp durcizok valami miatt "bocsánatkérés" megkezdéseként.

Teljesen váratlanul szokott meglepni egy-egy kézcsókkal és én nagyon szeretem! :)

2011. jún. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is szoktam kapni a férjemtől, és nagyon szeretem! :) Melyik nő nem pirulna bele egy ilyen úriember kézcsókjába?? :)

25/L

2011. júl. 1. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ja még annyit, hogy én úgy tudom, hogy mikor mikor történik a csók a kézre, akkor a férfinek a nő szemébe kell néznie... A legjobb, ha egész végig tartja a szemkontaktust.
2011. júl. 1. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!