Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Iskolai kiközösítés ruházat...

Iskolai kiközösítés ruházat miatt. Tényleg így megy?

Figyelt kérdés

Keresztlányom 11 éves és teljesen ki van készülve. Tőlem kért új cipőt, mert az anyja azt mondta, hogy nem vesz szeptemberre, hiszen a tavalyi Nike cipő még kifogástalan állapotban van és nincs pénze újra. (3 gyereket kell iskolába indítania)


De a kislány azt mondta, hogy ha a tavalyi cipőbe megy (és ez érvényes a ruhákra is), mindenki kiközösíti, higgyem el neki, az első nap az megy, hogy kinek milyen új ruhája van. Ő nem élné túl azt a szégyent, és látom, hogy eszi az ideg, nincs étvágya, szorong a suli miatt, hogy most mi lesz ha nem tud új cuccokat felmutatni.


Főként gyerekektől/kamaszoktól kérdezem: Hihetek a kislánynak? Tényleg így megy ez? Vagy csak hiszti mert megunta a cipőjét? (tényleg semmi baja, nagyon vigyázott rá)


2011. júl. 6. 16:57
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez az osztályközösségtől függ.De elhiheted a kislánynak, mert sajnos van ilyen.
2011. júl. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek olyan helyet, ahol valóban ez megy, meg olyat is, ahol egyáltalán nem számít, hogy ki milyen ruhában van. Az 1. verziót megyére / városra pontosan meg tudnám mondani, de nem akarom lejáratni egyiket sem...
2011. júl. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim válasza:
91%
természetesen kell pár új ruha, de ha a tavalyiak közül van ami jó, vagy semmi baja, azt nem kell kidobni,csak mellette legyen pár új is. Azért annyira nagyon nem fikázzák emiatt a másikat..
2011. júl. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

Mivel a kisebb testvérek szinte mindent kinőttek vagy elhasználtak, ezért anyuka úgy döntött, hogy szeptemberben a két legkisebb kap új ruhát, októberben pedig a két nagyobb.

(a nyári fizetések a ház szigetelésére mennek el, sajnos eléggé ki vannak fillérezve most)


Komolyan mondom, néhány beképzelt, idióta lánygyerek miatt szerencsétlen szülő bolonduljon meg... :S


Amúgy Jász-Nagykun-Szolnok megyéről van szó.

2011. júl. 6. 17:06
 5/36 A kérdező kommentje:
A legkisebb óvodás, mondjuk őt annyira még nem izgatja a márkás ruha, de hát már szinte mindent kinőtt.
2011. júl. 6. 17:07
 6/36 anonim ***** válasza:
85%

Hacsak nem valami újgazdagokkal teletömött, "elit" iskolába jár akkor nem hiszem, hogy akkora gond lenne.

Kibírja azt az egy hónapot.

2011. júl. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

Lemon7


Nyugodtan járasd le, megérdemli az az intézmény/város.

2011. júl. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim válasza:
100%
Én szolnoki vagyok és 18...tényleg ez megy amúgy.
2011. júl. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
95%
ezért lenne jó az egyenruha vagy a köpeny
2011. júl. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Én két ilyen lányt is ismerek, akik ilyen közösségbe jártak sajnos - az egyik a szomszéd kislány, a másik pedig az unokahúgom, aki egy másik megyében él. Tehát nem helyi jellegű ez a dolog, hanem sajnos kimutatható egy ilyen tendencia. Én is szorgalmaznám az egyenruha bevezetését.

Kezdő pedagógus vagyok, áprilisban voltam az egyik suliban 2 hónapra helyettesíteni az egyik tanárnőt, és le voltam döbbenve azon, hogy a hatodikos meg hetedikes lánykák hogy öltöznek... Nem beszélve arról, hogy amikor beléptem a tanteremben, rendszeresen végigmérték az öltözékem tetőtől talpig. Volt aki óra után megkérdezte, hogy hol vettem a felsőmet.

Fiatal vagyok, huszonéves, de az én időmben nem volt ilyesmi...

2011. júl. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!