Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Aupair leszek Németországban....

Aupair leszek Németországban. Milyen ajándékot vihetnék a családnak?

Figyelt kérdés
Ilyenkor általában illik vinni valami apróságot a családnak. Van egy három éves kislány, egy 13 és egy 11 éves fiú. A szülőknek borra gondoltam (Tokaji), meg valami német nyelvű könyve Mo-ról, a kislánynak mondjuk plüss. De a srácokkal bajban vagyok. Van valami ötletetek, hogy mit lehetne?
2011. júl. 16. 21:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A gyerekeknek egy magyar édesség csomagot:boci csoki,pilóta keksz duna kavics ...stb.

Plüsst ne vegyél. Szinespapírt fényeset (Itt németbe tök drága) és a kislánnyal vágjatok ki közösen valamit jót segít össze melegedni.

A szülöknek egy üveg Tokajit Unikumot piros aranyat.


(A könyv csak dobódna)

Minden jót!

2011. júl. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ès füstölt kolbász szalámi is bejön!
2011. júl. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%

"(A könyv csak dobódna"


primitív családoknál igen

2011. júl. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én is most leszek au pair. Repülővel megyek így még sajnos a boron is gondolkodom, kétes hogy épségben megérkezne-e, de a gyerekeknek édességet viszek. Ez szerintem elég. :)
2011. júl. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A bort csomagold be néhány zacskóba, és rakd el a ruhák közé. Így valószínűleg épségben marad. :)
2011. júl. 17. 14:24
 6/13 anonim ***** válasza:
Én valami nagyon semleges dolgot választanék. Egyik barátnőm vitt ki Pick szalámit, csokit, illetve pálinkát másnap meg amikor levitették vele a szemetet, az egész csomagot megtalálta benne. Nem mondom, hogy mindenki ilyen bunkó, visoznt nem mindenki kedveli a külföldi dolgokat (főleg ha nincs rajta semmi infó más nyelven, mint magyarul).
2011. júl. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem borzalmasan esne, ha így kezelnék a figyelmességemet. Nem is tudom hogy tudnék utána örömmel a család "szolgálatában állni" még hetekig.
2011. júl. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Elég durva.
2011. júl. 18. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Honnan jött be szokásba, hogy egy munkavállaló ajándékot visz a munkaadójának ?
2011. aug. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem vendégségbe mész, meg fognak dolgoztatni, ki fognak használni. Együgyű vagy ?
2011. aug. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!