Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha lemondtunk egy esküvő és...

Ha lemondtunk egy esküvő és lagzi meghívást, akkor azért illik küldeni valami ajándékot, vagy hogy van ez?

Figyelt kérdés
Egy dísztáviratra gondoltam mindenképp, illetve a munkahelyi csapatunk közös ajándékában benne vagyunk, bár az elég jelképes. Mit gondoltok, jók vagyunk így, vagy törjem a fejem valami egyéb kedves apróságon is? (Pénzt így semmiképp sem szeretnék küldeni, mert az nekem elég fura lenne, ha nem vagyunk ott ugye. )
2011. aug. 30. 11:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogyan szokás, de szerintem lényeges, hogy milyen kapcsolatban vagytok a párral. Ha közeli rokonok, vagy barátok, akkor szerintem illene valami apróság, csak tőletek. Bár, ahogyan kiveszem csak munkatársak vagytok, akkor bőven elég ez is. Én így gondolom.
2011. aug. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ez így elég.
2011. aug. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ha nem minden munkatársat hívtak meg az esküvőre, akkor téged barátnak tekintenek, ezért nem a munkatársi közös ajándékozásban kéne résztvenni, hanem valami személyes apróságot illik adni.Nem táviratot, inkább egy szép növényt küldenék egy kedves kisérőkártyával.Az évekig kedves emlékül szolgál egy lakásban.

Ha viszont mindenki meg lett hívva, akkor elég a csoportos ajándék.

2011. szept. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!