Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illegálisak a DVD mésolatok,...

Illegálisak a DVD mésolatok, mégis minden háztartásban ott vannak, akkor?

Figyelt kérdés

Illegális egy filmet úgy "tartani" otthon, hogy nem eredeti, hanem 100 forintos lemezre van kiírva vagy kiíratva mással. Mert ugye ez végsősoron lopás. Mégis, azt hiszem nem túlzok ha azt mondom, minden háztartásban ott vannak a Terminátorok és Jóbarátok és az Amerikai piték, kiírott lemezeken. (zene szintén). Még a nagymamámnak is van írott lemeze, pedig 80 éves és egyedül él. Sőt olyan rendőr ismerősöm is van, aki szabadidejében ezeket írkálja kifele 400 forintért másoknak. Ha illegális akkor miért hagyják? Miért nem kutatnak át minden házat és tartóztatnak le minden embert amiért ezt csinálja? (félreértés ne essék: én ezt nem akarom, csak elméleti síkon teszem fel a lehetőséget...) Vicces lenne, ha mindenki behajtanák a jogot ilyen szempontból, mert akkor az egész ország egy naaaaagy börtön lenne, vagy minden sarkon lenne bíróság, mert nem győznék feldolgozni az ügyeket.

És milyen büntetés jár ezért, pl ha nálam találnak 300 darab írott filmet?


2009. ápr. 3. 13:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"Miért nem kutatnak át minden házat és tartóztatnak le minden embert amiért ezt csinálja?"

"Sőt olyan rendőr ismerősöm is van, aki szabadidejében ezeket írkálja kifele 400 forintért másoknak."


Ki is, ha mindenki csinálja? Letartóztatja a rendőr magát, vagy hogy képzelted?:D


Másrészt ez a szokás társadalmilag túl elfogadott, márpedig több millió embert nem tanácsos b@szogatni, amúgy se, pláne a mostani helyzetben Magyarországon. Ha megpróbálnák közfelháborodást keltene, és valószínűleg a törvény is változna, adna kiskput, mert végsősoron, ennyi embert érintő kérdésben már a társadalom is bele tud szólni a törvényhozásba.

2009. ápr. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs annyi hely a kóterekben ,h 10 millió embert be tudjanak zárni, meg ha mindenki börtönben ül akkor ki fog dolgozni?


Egyébként ez nem bűn és kárt sem okoz vagy ha igen több hasznot hoz mint kárt. Kb. a 90es évek óta mondogatják ,h ez bűn, pedig nem az és nem károsítasz meg vele senkit, ez egy nagy hülyeség. Régen is másoltak az emberek magnókazettákat duplakazettás magnóval, vették fel a zenét a rádióból meg a filmeket a TV-ből, hiszen a videókon sem véletlenül volt felvevő funkció. A lemez árának nagy részét amúgy sem az alkotók hanem a kiadók szedik be, kb. a semmire, ami az alkotónak marad az minimális ( 5000 ft-os zenei cd árából kb. 600 ft). Megaztán ott a legális rablóbanda za Artisjus, akik jogdíjat szednek minden üres adathordozóért, mint CD, DVD, üres magnókés videokazetta újabban pendrive-okra meg zenelejátszókra is. Vagyis előre kifizeted a jogdíjat minden üres írható média után, amit megvettél mert feltételezik ,h úgyis illeáglis dolgot írsz rá ha pedig már kifizetted akkor hagyjanak békén, azt írsz rá, amit akarsz. Így kéne működnie, mégsem így van, ezért szoktam én szlovák importból DVd-ket venni, darabonként kb. 50-60 ft-ért ( a jogdíj 150 ft egy DVD-re, az árának több mint 200%-a).

2009. ápr. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted sajnálni kellene azt a sok szegény filmgyárat meg lemezkiadót? Ajánlom figyelmedbe a South Park ide vágó epizódját. :)
2009. ápr. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én is akartam említeni, de valahogy kimaradt, de amúgy igaz. Gondoljatok csak bele. Mikor megjelent a videó és a magnó akkor a kiadók azok ellen tiltakoztak, mára a fő bevételi forrásaik
2009. ápr. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

kezdjük a végéről.


alapból semmilyen.

ha a 300 db film ugyanaz, akkor persze neki fognak állni rádbizonyítani a terjesztést (mondjuk fordítva, mert inkább úgy jutottak el hozzád, terjesztőket követték vissza)


viszont szimplán 300 db filmért nem jár semmi, mert nem illegális.


a magyar szerzői jog szerint magáncélú másolása (ezzel együtt a letöltés is) audió és vizuális tartalmaknak (zene, film, kép) legális.

Minálunk a torrent nem a letöltés miatt illegális, hanem azért mert egyből vissza is osztod, maga a letöltés nem illegális (ezért pl. én a rapidshare-t használom és így teljesen legális vagyok, az összesen kb. 60 évadnyi sorozatommal)


na, akkor ennek az ismeretében fogalmazd át a kérdést, mert alapvetően hülyeség.

2009. ápr. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Megértem, hogy ez probléma, de először az igazán nagy dolgokkal kellene foglalkozni. Épp azért van az, hogy a legfontosabbakra nem jut erőforrás és idő, mert ilyen pitiáner ügyekkel foglalkoznak. Egyébként aki ezt nagy tételben teszi, manapság számolnia kell azzal, hogy kap érte büntetést, ami jogos is. Az internetről illegálisan letöltött zenék és filmek miatt láttam én már olyat, aki kapott eltiltást. Azonkívül talán pénzbüntetést szabnak ki. Ez nem olyan szintű dolog, amit börtönnel kellene büntetni. Szerencsére ott még nem tartunk, hogy minden házat átkutassanak...mire végeznek, kezdhetik újra meg az embernek is vannak olyan alapjogai, hogy nem gyanúsíthatják meg anélkül, hogy lenne rá valami ok. Amúgy nem az egész ország lenne nagy börtön, hanem az egész világ. Elég nagy így is a bürokrácia.
2009. ápr. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez olyan, mint az, hogy zenét ne töltsünk le az internetről, hanem vegyük meg CD-n.

Mégis akinek nete van tölti le ész nélkül a dalokat, mert hülye lenne nem élni a lehetőséggel. Különben havonta jópár forintot befizetünk az internetre... akkor már használjuk is rendesen.

Na meg legalább annyi szórakozása legyen már az embernek hogy hallgathassa a szép muzsikát :D ...

Különben ha nekem lenne pénzem én esküszöm megvenném a cd-ket a kedvenc együtteseimtől így is megveszem, igaz, hogy már előtte megvannak a dalok letöltéssel, de akkor is megtisztelem őket és megveszem hogy meglegyen. De hát ha egyszer nincs pénzem... különben meg miért fáj az az embereknek, hogy itthon hallgatom a dalokat és esetleg énekelem és táncolok rá ? :)


Írott dvd valóban mindenkinek van, sőt szinte már ciki ha valakinek nincs olyan ismerőse aki ezzel foglalkozik. (Nekem nincs, tehát én egy senki vagyok :))


Különben én nagyon nem akarom, hogy ezzel foglalkozzon a rendőrség. Inkább a gyilkosokat, rablókat (nemzetiségieket) üldözzék, az sokkal fontosabb. Nehogy már egy filmért lecsukjanak a gyilkosok meg szabadon nézzék otthon a másolt dvdket :D

2009. ápr. 13. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Valaki írt a magáncélú másolatról. Amennyire én tudom a magáncélú másolat fogalma csak zenére vonatkozik, filmre, szoftverre, egyéb szellemi termékre nem. És zenében is csak egyetlen példányra.
2009. ápr. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Vonatkozik filmre is. Letöltheted ha nem pénzért árulod és csak szűk kör műélvezetét szolgálja. Vagyis ha letöltöd a filmet kiirod lemezre és áthívod a haverokat és megnézitek vagy akár kölcsönadod neki, h nézze meg az nem illegális, ezt szabad. Másolni is szabad biztonsági másolatként akárhány példányban ha pénzért árulod az már illegális.


A netről is leszedheted teljesen mindegy honnan, max. azt vehetik elő, aki azt odatette.

2009. ápr. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Zene, film, kép, bármit letölthetsz, legális, mindaddig amig ezeket a dolgokat haszonszerzésre nem használod! (Játékok szoftverek esetében ez nem él)

Tehát ha elkapnak, valami miatt, és találnak a gépeded 200 filmet, meg több ezer zenét, ha nincs nyoma annak hogy te ezt pénzért valakinek irogattad, akkor nem tudnak belédkötni....söt ha haverodnak megirod , de nem kérsz érte ellenjutattást, akkor sem.....a bünös az aki feltölti internetre....tehát megosztja....

Zene: ugye biztos sokan vannak akik diszkoznak, és nem mindenki fizeti be az éves mahasz átalányt....annak üzenem, ha buliban lekapcsolják az irott lemezek miatt, ugye ott az a büntetendö hogy lejátszod a zenéket, ami irott lemezen van, sokat tévhitbe vannak, hogy találnak nálad 200irott cd-t és akkor rád akarnak verni több 100ezer ftos büntetést, aki igy jár az figyeljen....CSAK AZÉRT AZ EGY-KETTÖ számért büntethetnek meg ami épp akkor a lejátszoban van!!!!!! Ezt űgyvéd ismim mondta....

2009. aug. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!