Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért kell állandóan hazudni...

Miért kell állandóan hazudni a nőknek? Miért jó ez nekik?

Figyelt kérdés

Azokkal a nőkkel akikkel jól éreztem magam eddig, szinte kivétel nélkül képmutató voltam, amint őszinte, vagy véleményformáló lettem, fokozatosan romlott a kapcsolatunk és végül nem beszéltünk többet vagy összevesztünk. Egy hevesebb véleményformálás után, valamikor olyan magyarázatot írtam arról, hogy nekem van igazam ami még egy egyetemen is megállta volna a helyét (nem szakszavakra gondolok). Egyszerűen totális bizonyosságot nyert az igazam és nem hajlandóak elismerni, hogy tévedtek, hanem inkább tovább élnek boldogan és hülyén. Máskor meg nem is reagáltak.


Megpróbáltam őket értelmes lény ként kezelni, de nem azok. Most lehet, hogy ez durva, de egyszerűen nincs más magyarázat. Sokan ebbe bele sem kezdenek, már alapból képmutatóan vágnak bele egy ismerkedésbe, de én megadtam a tiszteletet erre mindig, de soha nem sikerült elérni azt a szintet, hogy "igen, ő egy racionális, értelmes lény".

Egyre inkább favorizálom Oscar Wilde nézeteit a nőkkel kapcsolatban, "nem megérteni, hanem szeretni"... A nőknek egyszerűen képmutatás kell, nekem meg a szeretetük, hát akkor megkapják.

És ne jöjjön senki azzal, hogy ez általánosítás, secc perc alatt bebizonyítom akárkiről ezt, aki nőnemű, még a nagyanyámról is.


Persze a kérdés nem szakmai jellegű, tehát nem azt mondom, hogy munkában ne lennének jók a nők vagy hazudni kellene nekik...


2011. júl. 28. 13:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Ez most egy pillanatnyi (vagy heti) érzet, ami érthető, mert felkavart, ami történt. De tudd: egyszer lesz egy olyan nő az életedben, aki mellett nem veszekedésből fog állni a mindennapod. Oscar Wilde nagy író volt, de kevésbé fényes emberileg, ebben a kérdésben nincs igaza. Biztos száz és száz nő van, aki hazudik, hogy mindent elérjen, de legalább annyi férfi is van ilyen. Nőben csak azért vesszük ezt jobban észre, mert tőlük genetikailag automatikusan a kedvességet és az anyaságot várjuk. De a társadalom változott, mivel az ember változott. De a lényeg, hogy a feleségedet olyannak fogod majd szeretni, amilyen; s ő is ugyanúgy fog szeretni. Olyannak, amilyen vagy :)


Béke veled! السلام عليكم

2011. júl. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

Talán ott volt a hiba, hogy a kapcsolat elején mindig mást mutattál, mint aki valójában vagy; és ezért azokat a nőket "kaptad", akik azt az embert akarták, akinek MUTATTAD magad. Amint kiderült, milyen vagy valójában, nyilván nem akartak már annyira. Ha az elején saját magadat adod, talán olyan nőkkel kerülsz kapcsolatba, akik olyannak tudnak szeretni, amilyen vagy, minden véleményeddel együtt.

Nem a nőkben van a hiba, hanem a képmutatásban.

2011. júl. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

13:43, meglehet


13:46

Nem és nem! A legtöbbjükkel rögtön az elején őszinte voltam, aztán látva azt, hogy ez nem működik, az új ismeretségek során képmutató voltam és jobban sült el, mint az őszinteség...

2011. júl. 28. 13:49
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Mert rosszul választasz. Értelmes nővel nem lenne ilyen problémád, csak a jelek szerint olyannal még nem akadtál össze.

Vay az is lehet, hogy összeakadtál ilyennel, de nem érezted jól magad vele.


Kompromisszumot kell kötni. Most ez csúnyán hangzik, de az én párom sem egy észlény. Amit ő egyszer kitalált, annak úgy is kell lennie, és még ha látom is rajta, hogy felfogta, hogy tévedett, akkor sem ismeri be, valami rosszul értelmezett büszkeségből. Az meg, hogy bocsánatot kérjen valamiért, teljességgel kizárt.

Semmi gond, elnézem neki. Mert amúgy meg rengeteg szerethető tulajdonsága van. Amikor éppen bekattan és nem hallgat a szép szóra, akkor csak mosolygok magamban. Idővel csak belátja a dolgot. Vagy nem. Tulajdonképpen mindegy is.

2011. júl. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a képmutatást hogy érted? Pl. nem mondtad meg nekik hogy nagy a seggük és tornázni kéne az esti zabálás helyett? Mert igen, ebben igazad van, de akkor fordítva is igaz: egy pasi se akarja hallani, hogy az elődje jobb volt az ágyban, kicsi a farka és hasonlók.


De lehet hogy én értettem félre a kérdésed...

2011. júl. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
szerintem ez azért van, mert a nők elsősorban csak jól akarják érezni magukat, szórakozni akarnak, és abba zúgnak bele, akik ezt megadják nekik. A valóság azonban gyakran nem szórakoztató, így aki azt próbálja erőltetni, azt elhajtják.
2011. júl. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A pasinkkal nem tudományos értekezést akarunk folytatni, hanem együtt élni, szeretni és szeretve lenni.

A hibáinkkal együtt.

És sokszor tök mindegy kinek van igaza. Kár ezt erőltetni.


Ha én azt mondom, a föld szögletes (és női logikával alá is támasztom), a párom rám hagyja. Mert minek kötne bele? Ettől még ugyanúgy gömb alakú marad, bármit is gondolok. Kár ezen vitázni.


Attól én még ugyanúgy főzök, takarítok, szeretek és szexelek, hogy nincs igazam a föld formáját illetően.


Te az a fajta pasi lehetsz, aki nem bírja ki ha nem az övé az utolsó szó. :)

És tudod, vannak nők, akik ezt felismerik, és ilyenkor még direkt rátesznek egy lapáttal, hogy csak azért se legyen igazad, ha már ennyire kötekedős vagy. (merthogy ezt sokszor így érezzük, még ha jót akar a férfi a kukacoskodásával és okoskodásával, akkor is)


Szeret a nő? Te szereted?

Akkor nem mindegy?


Az őszinteségét két hét alatt le tudod tesztelni, ha ügyes vagy.

A véleményformálással meg vigyázz, néha tényleg jobb egy kis kegyes hazugság, vagy legyintés és ráhagyás, mint felesleges, meddő vitába bonyolódni.


Egyszerűen nem ér annyit az egész.


Ha meg nem tetszik neked úgy ahogy van, akkor minek vele lenni?

Ha meg elfogadod a testét, az eszét, a lelkét, akkor minek folyton véleményezni és bírálgatni?


Ahogy a férfi is azt szereti, ha felnéznek rá, elismerik, úgy a nőnek is kell a pozitív visszacsatolás.

És ha mégis változtatni akarsz valamit rajta, akkor ügyesen meg tudod tenni úgy is, hogy nem tiporsz közben a lelkébe.


Képmutatás vagy nem, egy kapcsolat nem arról szól, hogy folyton igazunk legyen. Kell kicsit engedni is néha. ;)

2011. júl. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

14:06

a valóság is lehet izgalmas, de nem is erről szól ez a dolog, van amikor a nő akarja, hogy a valóságról beszéljünk...


15:59

Egészen más jellegű a dolog. Elkezdtem leírni ide a történetet, de átolvastam és arra jutottam, hogy valamelyest egyedi eset, szóval ha szeretnéd és van időd, elküldöm emailban, a szöveget lementettem, írj ha akarod.

2011. júl. 28. 16:35
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem 15:59 hanem 15:19 :)
2011. júl. 28. 16:35
 10/13 anonim ***** válasza:

Sose mutasd másnak magad, mint emilyen valójában vagy - pláne akkor ne, ha randizol.

Lehet véleményed, de ne legyél bunkó és nagyképű; fogadd el, hogy minden ember másként gondolkodik, ebből kifolyólag a vélemények is különböznek.


Én a helyedben nem adnék Wilde szavaira. Egy züllöt k*rvapecér volt.

2011. júl. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!